لغو مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران توسط آمریکا

شناسه خبر: 
1806281191
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
وزارت خزانه‌داری آمریکا، تعلیق بخشی از تحریم‌های ایران که در برجام با ایران بر روی آن توافق شده بود را باطل اعلام کرد. واشینگتن در نخستین گام در این مسیر مجوز فروش هواپیماهای تجاری (با قطعات و مالکیت آمریکایی) به ایران را لغو کرد.
لغو مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران توسط آمریکا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مطابق توافق بین‌المللی که به برجام معروف شد ایران در مقابل لغو تحریم‌های هسته‌ای و خروج پرونده‌اش از شورای امنیت فعالیت‌های اتمی‌اش را محدود کرد با این حال دونالد ترامپ،در یک حرکت خارج از دپیلماتیک روز دنیا، همان‌طور که وعده داده بود از این توافق خارج شد و اعلام کرد شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال خواهد کرد.
در راستای این سیاست، وزارت خزانه‌‌داری آمریکا مجوز فروش هواپیماهای تجاری به ایران را لغو کرد. بر این اساس، شرکت‌هایی که از قطعات آمریکایی برای ساخت هواپیما استفاده می‌کنند یا دارای مالکیت آمریکایی هستند حق فروش هواپیما به ایران را از دست می‌دهند.این وزارتخانه همچنین مجوز شرکت‌های آمریکایی برای واردات فرش، پسته و خاوریار ایران را لغو کرده است.در اطلاعیه وزارت خزانه داری آمریکا تأکید شده است که شرکت‌هایی که در هرکدام از موارد فوق با ایران همکاری دارند تا ۱۵ امرداد (ششم اوت) امسال می بایست فعالیت‌های خود را متوقف کنند یا مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شدند.
با لغو مجوزها، فروش ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ و ۹۷ فروند ایرباس و همچنین ۱۲ فروند آی‌تی‌آر به ایران منتفی خواهد شد مگر اینکه این شرکت‌ها بتوانند از دولت دونالد ترامپ معافیت بگیرند.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
آسوشیتدپرس
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1191

افزودن دیدگاه جدید