لغو تحریم های دریایی ایران جزو سه خبر مهم دریایی از دید کارشناسان دریایی در سال 2017

شناسه خبر: 
1801051018
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
در سال میلادی گذشته د عرصه دریانوردی و نعت حمل و نقل دریایی سه خبر بیش از اخبار دیگر مهم بودند و در صدر اخبار قرار گرفتند که در ادامه این سه خبر را با یک شرح کوتاه اشاره می کنیم.
لغو تحریم های دریایی ایران جزو سه خبر مهم دریایی از دید کارشناسان دریایی در سال 2017- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

1- خبر نخست در مورد کشتی های هوشمند و جهش صنعتی آنهاست:
صنعت حمل و نقل کشتی های هوشمند خبر بسیار خاصی در صنعت دریانوردی می باشد. پیشروان این صنعت شرکت رولز رویس انگلستان، شرکت کشتی سازی فنلاند و سوئد بطور مشترک و گروهی از شرکت های پژوهشی آلمانی می باشند. آنها امیدوارند به زودی کشتی هایی را به بازار ارائه دهند که بین دو قاره بطور هدایت از راه دور و ماهواره اداره و هدایت شوند. در صورت تحقق این روند، شغل های بسیاری حذف شده اما مشاغلب بسیاری در بندرگاهها برای سرویس دهی های خاص به این نوع کشتی ها ایجاد می گردد.dGI8s_oUaTCCP5.jpg

2- خبر دوم رشد شگفت انگیز صنعت کشتی رانی کروز در آسیاست:
با رشد قدرت خرید مردم شرق آسیا بخصوص چین، سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن، صنعت کروز در این کشورها مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است. مشتریان بسیاری در صف خرید بلیت کشتی های کروز هستند و قصد دارند با سفر به کشورهای گوناگون و بازدید از کشورهای مختلف، سطح آگاهی خود از کشورهای دیگر را بالا ببرند. شرکت های کشتیرانی کروز سعی دارند با راه اندازی دفاتری در هنگ کنگ پاسخگوی این عطش روز افزون باشند.

3- سومین خبر مهم سال 2017 لغو تحریم های دریایی ایران بوده است:
با لغو تحریم های تجاری، بانکی و بیمه ای ایران پس از برجام، بسیاری از کشورهای اروپایی نسبت به آغاز روابط تجاری با ایران اقدام کردند. گامها نخست سنگین بود اما به آرامی شروع به رشد کرد. در همین راستا مدیران تجاری بسیاری از خطوط کشتیرانی اروپایی که از ایران خداحافظی کرده بودند دگربار به عرصه تجارت ایران وارد شدند. شرکت های بزرگی همچو مرسک لاین، CMA CGM فرانسه و برخی دیگر از شرکت های کشتیرانی اروپایی که به تازگی زمزمه بازگشت به بندرگاههای ایران را سر داده اند. مسیر ایران می تواند نوید بخش تجارت خوبی با آسیای میانه و عراق و افغانستان باشد و از این روی شرکت های کشتیرانی بزرگ مایل به حضور در این بازار می باشند.

تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقایی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1018

افزودن دیدگاه جدید