فرودگاه بین‌المللی جمهوری آذربایجان زنگ خطری برای صنعت هوایی ایران

شناسه خبر: 
170809743
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
فرودگاه بین‌المللی جدید باکو با نام «حیدر علی اف» از ابتدای امسال تاکنون پذیرای بیش از ۲.۲ میلیون نفر مسافر بوده است.
فرودگاه بین‌المللی جمهوری آذربایجان زنگ خطری برای صنعت هوایی ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

براین اساس شمار مسافرانی که استفاده از خدمات مسافرتی و ترانزیتی فرودگاه جمهوری آذربایجان را انتخاب کرده اند بیش از ۳۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی رشد نشان می‌دهد.

همچنین در این مدت شرکت هواپیمای آذربایجان (آزال ) بیش از ۱.۲۵ میلیون نفر مسافر را جابجا کرده است که ۳۲۹ هزار نفر در مسیرهای داخلی این کشور انجام شده است.در حال حاضر ۲۹ شرکت هواپیمایی بین المللی به ۵۳ مقصد در سراسر جهان از فرودگاه باکو پرواز می کنند.

فاز اول فرودگاه حیدرعلی اف باکو در سال ۲۰۱۴ میلادی در مساحتی بیش از ۶۵ هزار متر مربع به بهره برداری رسید. این فرودگاه بزرگترین خطر برای هاب و ترانزیتی شدن فرودگاه امام در ایران است. فرودگاهی که به دلیل محدودیت های بسیار زیاد و عدم دقت در زمان بندی و سرعت بخشی به طرح، با یک فرودگاه بین المللی دهها پله فاصله دارد.

جمهوری آذربایجان با راه اندازی خطوط پروازی ارزان قیمت در تلاش است تا بازار پروازی آسیای میانه به اروپا و برخی مناطق در قاره آمریکا را در اختیار گیرد و این خطر به دلیل در مسیر بودن این کشور بین شرق و غرب می تواند بزرگترین مشکل در پیش روی توسعه صنعت فرودگاهی و هوایی ایران باشد.

تهیه کننده خبر: 
مانی رستگار
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/743

افزودن دیدگاه جدید