فرستندگان کالا به خلیج فارس به دنبال سود بیشتر درمسیر آسیا به بندر حمد در قطر

شناسه خبر: 
170201333
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
بندر حمد قطر نخستین محموله خود را از مبدا شانگهای چین که بعنوان نخستین محموله خود از یک سرویس منظم بین آسیا و این بندر را در 26 ژانویه تحویل گرفت.

بدین سان این بندر اولین محموله را برای تبدیل شدن به مرکز توزیع بار در کشورهای خلیج فارس دریافت کرد.

توقف این سرویس در کلمبو سبب می شود که این بندرگاه به محموله های جنوب و شرق هند دسترسی یابد و همکاری این بندر با بندر ماندرا هند می تواند دسترسی این بندر با سواحل دور دست را با یک توقف در ماندرا هند ممکن سازد.

گروه کشتی های MSC ELMA که متشکل از هشت کشتی با ظرفیت 8000 واحد کانتینری است از مجموعه کشتی های شرکت کشتیرانی مدیترانه می باشد.

قاز نخست ترمینال حمد معروف CT1 امکان دریافت 20 میلیون واحد کانتینری در سال را دارد که با اتمام دو مرحله دیگر این میزان به 6 میلیون واحد خواهد رسید.

سرویس جدیدی که در این بندرگاه با اسم شاهین راه اندازی شده است مسیر نینگبو، چیوان، سنگاپور، ماندرا، جبل علی، حمد، جبیل دمام و ام القصر می باشد.

بندرگاه جدید در قطه به منظور کاهش وابستگی این کشور به فروش نفت و گاز راه اندازی می شود تا این کشور بتواند از طریق تبدیل شدن به مرکز توزیع کانتینری خلیج فارس به کسب درآمد بپردازد. این بندر بدون شک رقیب بزرگی برای جبل علی در دریافت کالا از آسیا و اروپا خواهد شد.

در این میان، شوربختانه هنوز در کشور ایران با داشتن قابلیت جغرافیایی ارزنده برای ساخت بندرگاههای بزرگ در ساحل های مناسب این کشور و همسایه بودن ایران با کشورهای فقیر از نظر دسترسی به آب های گرم همچو افغانستان و کشورهای آسیای میانه، هیچ حرکت استوار، سریع و برنامه ریزی شده ای برای ایجاد یک بندرگاه بزرگ بعنوان مرکز تقسیم کانتینری وجود ندارد. بیگمان در صورت برنامه ریزی و تأسیس یک بندرگاه بزرگ در ایران، این بندرگاه به دلیل نیاز کشورهای آسیای میانه و افغانستان و عراق و حتا شرق ترکیه، می تواند حجم وسیعی کانتینر جذب کرده و در صورت خدمات جانبی مناسب بندری ، این بندرگاه می تواند رقیب بسیار قوی و جدی برای حمد و جبل علی باشد، که شوربختانه هنوز خبری از آن نیست.

موقعیت مناسب جعرافیایی مزیتی است که کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس ندارند ولی ایران دارد و این مزیت نمی تواند رقیبی در این بازه زمانی برای سوددهی یک سازه بزرگ بندرگاهی و حتا هوایی داشته باشد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/333

افزودن دیدگاه جدید