صدای پای کامیون های غیردیزلی بلندتر شد

شناسه خبر: 
170427525
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
خبر کوتاه بود، تسلا و نیکولا با هم در تبادل علمی خواهند بود.
صدای پای کامیون های غیردیزلی بلندتر شد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

پس از اینکه خبر همکاری  علمی بین موفقترین پروژه ساخت کامیون برقی بین شرکت نیکولا ( در مورد کامیون نیکولا می توانید بطور مفصل در پیوند مطالعه نمایید) و خودروساز بسیار موفق برقی به اسم تسلا در آمریکا زنگ خطر را برای سنگین وزن های جهان به صدا در آورد نخستین شرکتی که به این بر واکنش نشان داد شرکتی بود که کسی انتظار آن را نداشت. شرکتی که زیاد در تولید خودروی سنگین فعال نبوده و نیست، و آن شرکت، خودروساز معروف آسیایی تویوتا بود.

تویوتا از طرح خود برای ساخت کامیون هیدروژنی در برابر خودروهای سنگین برقی آمریکایی می گوید. تویوتا این سیستم را قبلا در مدل سواری پیل سوختی خود یعنی تویوتا میرای استفاده کرده بود. باطری‌های این کامیون پیل سوختی، ۱۲ کیلووات ساعتی است. در این محصول واحد‌های پیل سوختی برق لازم را برای موتور الکتریکی ۶۷۰ اسب بخاری این کامیون تامین می کنند. این موتور الکتریکی ۱۸۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. با این قدرت و گشتاور،این کامیون می تواند ۳۶ تن بار را جابجا کند. با هر بار سوخت گیری هیدروژن، این کامیون می تواند ۳۲۰ کیلومتر را طی کند.

در این کامیون مخازن فشارقوی برای ذخیره هیدروژن با فشار بالا جاگذاری شده است. این مخازن ،هیدروژن سلول های سوختی را تغذیه میکند و سلول های سوختی، باتری‌های هیبریدیِ نیکل‌فلز را شارژ می کنند. این باتری‌ها انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی ۶۷۰ اسب بخاری این کامیون را تأمین می کند.

در این کامیون هیدروژن به سمت واحد پیل سوختی حرکت می کند در این واحد هیدروژن با اکسیژن هوا مخلوط می شود و حاصل این واکنش تولید آب و برق است. برق توسط موتور الکتریکی برای حرکت دادن کامیون مصرف می شود وآب هم از اگزوز کامیون خارج می شود.

اما این طرح تویوتا یک نقطه دشوار و یک نقطه مثبت دارد، نکته دشوار آن ذخیره سازی هیدروژن است. هیدروژن در دمای منفی ۲۵۲ درجه سانتیگراد در فشار سطح دریا به جوش می آید. پس مایع کردن هیدروژن بسیار پیچیده و پر خرج است؛ فشرده سازی هم دارای فناوری بسیار پیچیده‌ای است.

اما نکته مثبت خودروهای هیدروژنی در برابر خودروها برقی، زمان سریعتر سوختگیری یا شارژ در خودروهای پیلی سوختی است. با فناوری فعلی این خودروها را می توان در زمان ۵ دقیقه سوختگیری کرد در حالی که این زمان برای یک خودرو برقی بسیار بیشتر است. اما هم خودروهای برقی و هم خودروهای هیدروژنی سعی دارند نقاط منفی خود را از سر راه بردارند و برقی ها با ساخت باتری هایی با ذخیره بالاتر و سرعت شارژ بالا و هیدروژنی ها با ذخیره هیدروژن به وسیله هیدرید است که امیدهای زیادی را برای استفاده در خودروهای آینده پیش روی مهندسان این شرکت قرار داده است.

اما نکته ای که به صنعت کامیون داخل ایران گوشزد می کند، آن است که به زودی نسل کامیون های دیزل باید با بازار خداحافظی نمایند و ما نیز در صورتیکه می خواهیم در این صنعت بمانیم باید به فکر باشیم.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/525

افزودن دیدگاه جدید