رونق دوباره کانتینرهای 10 فوت

شناسه خبر: 
171125953
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
برخی منابع می گویند نخستین کانتینرهایی که در ابعاد وسیع استفاده شده ازجنس چوب بوده اند برای ارتش آمریکا در اندازه 10 فوت. این کانتینرها با ورود کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت تقریبن به حاشیه رفتند و بسیاری آنها را در حال بازنشستگی می دانند.
رونق دوباره کانتینرهای 10 فوت - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در ایالات متحده و کانادا از کانتینر 10 فوت بعنوان انبرهای موقت استفاده می شود و علاوه بر این شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل وسایل خانه فعالیت می کنند بیشتر از این نوع کانتینر استفاده می کنند. آنها کانتینر 10 فوت را در پارکینگ خانه گذاشته و تا 5 روز رایگاه کانتینر در اختیار مشتری است که آن را با وسایل خانه اش پر کند و سپس درخواست حمل از شرکت حمل نماید.

اما امروزه بر اساس رشد تجارت های خرد، میزان استفاده صاحبان کالاهای خرده بار(گروپاژ) برای امنیت و سرعت بخشی به حرکت کالایشان برای رسیدن به مقصد، در استفاده از کانتینرهای 10 فوت رشد داشته است. کانتینر ده فوت سریعترپر می شود و در برخی مواقع صاحبان کالاهای خرده باری که بارهایشان نصف کانتینر 20 فوت را پر می کرده است، الان به سمت استفاده از کانتینر 10 فوت بیشتر رغبت نشان می دهند.

دو مشکل اصلی که در پیش روی کانتینر های ده فوت برای بازگشت به عرصه تجارت کماکان وجود دارند، نپذیرفتن این کانتینر از سوی بسیاری از خطوط کشتیرانی و بندرگاهها است و عدم وجود تعرفه تخلیه و بارگیری در بندرگاهها می باشد.کانتینر ده فوت برای مسافت ها کوتاه دریایی بسیار مفید است و نبود تعداد زیادی صاحب کالا در یک کانتینر ده فوت به نسبت 20  40 فوتروسه تفکیک و انجام امور گمرکی را نیز سریعتر می نماید. مزیت دیگر آن کوتاه شدن زمان ترانزیت کالا می باشد.

در ایران هم به دلیل داد و ستدهای خرد با کشورهای همجوار در خلیج فارس و کشورهایی مانند افغانستان و عراق، می توان برای سرعت بخشی به صادرات کالا از کانتینرهای ده فوت استفاده کرد. امری که الان بین کشورهای چین و کره با آمریکا صورت می گیرد و رشد 18 درصدی را نشان می دهد.

تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقایی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/953

افزودن دیدگاه جدید