روسیه مجبور به پذیرش شد

شناسه خبر: 
170808740
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
دولت روسیه تصمیم گرفت طرح‌های حمایتی برای خرید هواپیماهای خارجی را متوقف می کند.
روسیه مجبور به پذیرش شد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

معاون نخست وزیر روسیه گفت: از سال ۲۰۱۹ میلادی برنامه حمایتی دولت و معافیت های مالیاتی برای خرید هواپیماهای مسافربری خارجی به این کشور متوقف می شود.

دیمیتری راگازین افزود: در حال حاضر کشور ما سالانه ۳۰ فروند هواپیمای مسافربری تولید می کند که ۲۵ برابر کمتر از میزان تولید کمپانی های رقیب ما یعنی ایرباس و بوئینگ است. براساس برنامه تهیه شده تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۱۱۰ فروند هواپیمای مسافربری در روسیه تولید می شود که این تعداد در زمان شوروی سابق فقط ۷۵ فروند در سال بود.

وی با اشاره به هواپیمای جدید مسافربری تولید روسیه با نام ام سی ۲۱ گفت:  هزینه تولید این هواپیمای جدید و مدرن بیش از بیست درصد ارزانتر از مدل های مشابه خارجی است، با این حال روسیه پول زیادی را سالانه برای خرید و اجاره هواپیماهای تولید خارج از دست می دهد و مالیات بسیار محدودی نیز برای استفاده از هواپیماهای خارجی در خطوط داخلی خود می گیرد که این برنامه بزودی متوقف می شود.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، این کشور از سال ۲۰۱۳ میلادی ۳۶۷ فروند هواپیمای مسافربری خارجی از بوئینگ و ایرباس خریداری کرده که بیش از ۴۷۰ میلیارد روبل هزینه در برداشته است و این سیاست باعث کاهش تولید و فروش هواپیماهای داخلی روسیه شده است و به بسیاری از صنایع داخلی این کشور ضربه زده است.

روسیه بالاخره با انتقادهایی که بسیاری از کارشناسان هوایی براین کشور داشتند مبنی بر اینکه اگر کیفیت هواپیماهای روسی خوب است، چرا روسیه در ناوگان هوایی روسی از این هواپیماها استفاده نمی کند. گویا روسها پس از عدم یافتن بازار به دلیل عدم اطمینان بازار به صنعت هواپیماهای مسافربری آنها و عدم اشتیاق کشورهای دوست آنها مانند ایران برای خرید انبوه هواپیما از این کشور، ناچار به پذیرش استفاده از هواپیماهای روسی در ناوگان هوایی روسیه گرید که شاید سایر کشورها به این هواپیما اطمینان کنند.

تهیه کننده خبر: 
مانی رستگار
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/740

افزودن دیدگاه جدید