روسها می خواهند به ایران رویا بفروشند

شناسه خبر: 
170418505
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
روسیه در عرصه هوایی بخصوص هواپیماهای جنگی یکی از قدرتمندترین سازندگان بوده و هستند و روسیه امروز این توان را از شوروی سابق به ارث برده است.
روسها می خواهند به ایران رویا بفروشند - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

گرچه روسیه در زمان بحران سیاسی و اقتصادی به دلیل کمبود بودجه با چنگ و دندان سعی کرد که صنعت هوا و فضای خود را حفظ کند اما در این راستا، به ناچار صنعت هوایی این کشور توان لازم در ساخت هواپیماهای مسافری خود را از دست داد و هواپیماهایی که ساخت و طراحی آنها از دوران شوروی سابق باقی مانده بود، و در اقمار شوروی سابق و متحدان روسیه کنونی بکار گرفته می شدند، بسیار قدیمی و فرسوده گشتند و به دلیل سوانح هوایی متعدد این مدل هواپیماها، هواپیماهای روسی در بازار هواپیماهای مسافری، اعتماد مشتریان خود را در برابر هواپیماهای مدرن غربی از دست دادند و حتا با تبلیغ بسیاربرروی هواپیمای سوپرجت سوخو 100 که موتور آن طراحی شرکت های آمریکایی است نیز، دو حادثه در مکزیک و روسیه سبب خارج شدن این هواپیما (به گفته مقامات روس بطور موقت) از چرخه کاری در شرکت های هواپیمایی گردیده است. اما روسها کماکان حاضر نیستند بپذیرند در این عرصه باید چندین سال شبانه روز وقت بگذارند تا بتوانند جایگاه خود را بازیابند.

نخستین پرسشی که از بازاریابان هواپیماهای مسافری روس باید پرسیده شود این است که اگر این هواپیماها، ایمن، توانمند و مدرن هستند، چرا خطوط هوایی روسیه از آنها استفاده نمی کنند و ترجیح داده اند از هواپیماهای غربی در ناوگان خود بهره جویند؟

بهرصورت، گویا روسها برای بازیابی هواپیما خود و استناد به توانمند بودن آن باید کشوری را ترغیب به خرید نمایند و در صورت عدم موفقیت و پذیرش کشوری، کشور دیگری را وادار و در نهایت با وعده و پیشنهاد  سعی به پیدا کردن بازاری برای فروش هواپیما نمایند تا در میدان واقعی این هواپیماها را محک بزنند. در این میان کشوری مانند ایران که به دلیل نزدیکی سیاسی در زمینه هایی همچو سوریه، به روسیه بیش از پیش نزدیک شده است، و به تازگی به دلیل چالش بین روسیه و آمریکا، روسیه سعی در جانبداری از ایران نموده است فرصت خوبی برای روسیه است.

چندی است که زمزمه و به تازگی گلایه روسها در عدم سفارش انبوه و خرید هواپیما از این کشور در بین مقامات روسی دیده می شود و ایران که از زیر فشار تحریم ها با برجام رها شده و درب خرید هواپیماهای مدرن برای این کشور بازگشته است، حاضر به پذیرش خریداری هواپیماهای روسی با سابقه نه چندان خوبشان در ایران نمی شوند و کار تا جایی پیش رفته است که روسها استناد می کنند که در طول تحریم ها چون در کنار ایران بوده اند ( در کدام قسمت در کنار ایران بودند را اشاره ای نمی کنند) باید از این خرید انبوه هواپیما توسط ایران، بیش از غرب منفعت ببرند و ایران باید بجای بوئینگ و ای تی آر هواپیماهای روسی بخرد که خوب به دلیل فاصله فناوری بین تولیدات مسافری روس و غرب، بیگمان کارشناسان ایران زیربار این سخنان و خرده گیری ها نرفته و نخواهند رفت.

اما روسها اکنون از دریچه دیگری برای فروش هواپیماها وارد شده اند. آنها که اشتیاق وصف ناپذیر ایران برای ساخت هواپیما را درک کرده اند اقدام به پیشنهاد ساخت هواپیمای مشترک به ایران داده اند. پیشنهادی که پیشتر در مورد ایران 140 در کارنامه روسها یک نمره تجدیدی وجود دارد.

ایران در دوران تحریم برای تأمین هواپیما برای مسیرهای داخلی خود سعی نمود که هواپیمای ایران 140 را با کمک روسها بازطراحی نموده تا جایگزین هواپیماهای فرسوده غربی ناوگان این کشور گردد. از این روی ایران با مشاوره و همراهی روسها و اکراینی ها سعی کرد که رقیب روسی هواپیمای آی تی آر ایتالیایی که به نام آنتونف 140 می باشد را به نام ایران 140 بازطراحی کرده و در ایران بسازد.

ایران ۱۴۰ هم مانند‌ ای‌تی‌آر ۷۲ از موتور توربوپراپ استفاده می‌کند. اما به دلیل اینکه در هواپیماهای تولیدی در ایران نمونه‌ای از موتور تغییر شکل داده شده هلیکوپتر میل ۱۷ روسی استفاده شده بود، بیشتر هواپیما‌ها از نظر موتور دارای مشکل بودند. البته این هواپیما از نظر اقلیمی نیز با آب هوای ایران سازگاری نداشت و در درجه بالای هوای دچار مشکل می‌شد، مشکلی که بیشتر هواپیماهای روسی با آب و هوای گرم، با آن دست به گریبانند.

در دی ماه سال ۸۱، اولین سانحه این هواپیما در ایران رخ داد و سرنگونی هواپیمای آنتونوف-۱۴۰ در نزدیکی اردستان باعث مرگ شماری از کار‌شناسان هوافضای اوکراینی و روسی که برای گشایش خط تولید نمونه مشابه به ایران آمده بودند، شد.
در بهمن ماه ۸۷ هم یک هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان سقوط کرد.
در مرداد ماه سال ۹۳ هم یک هواپیمای آنتونوف-۱۴۰ که از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت طبس در حال پرواز بود، در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و ۳۹ نفر از مسافران کشته و ۹ نفر دیگر مجروح شدند. این حوادث باعث شد استفاده از این هواپیما ممنوع شود.

پحال روسها دوباره با وعده بازگشته اند و اینبار هواپیمایی دیگر را به ایران پیشنهاد می دهند، هواپیمایی که سالهاست از کارکرد آن در صنعت هوایی گذشته و این هواپیما تقریبن در خود روسیه بازنشسته شده است. روسها می خواهند از پاشنه آشیل ایران استفاده کرده و از علاقه ایران در سازنده شدن هواپیما بهره برده و فروش هواپیماهای دیگر خود را آسان نمایند.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، گفته است که تولید مشترک هواپیمای نوسازی شده ایلیوشین-۱۱۴ را به طرف ایرانی پیشنهاد کرده و شرکت‌های روسی با شرکای ایرانی برای تنظیم پیشنهادها و توافق‌های معین همکاری می‌کنند.

ایلیوشین ۱۱۴ یک هواپیمای دو موتوره توربوپراپ با ظرفیت ۶۵ مسافر است که برای مسیرهای زیر ۷۰۰ کیلومتر طراحی شده است. این هواپیما نخستین بار در سال ۱۹۹۰ پرواز کرد و از آخرین هواپیماهای طراحی شده در اتحاد جماهیر شوروی است. تولید ایلیوشین ۱۱۴ در سال ۲۰۱۲ متوقف شده است.

شرکت ایلیوشین در سال ۱۹۳۳ توسط سرگئی ایلیوشین بنیان گذاشته شد. این شرکت هم‌اکنون به‌همراه شرکت‌هایی چون میگ، آنتونوف، سوخو، توپولف، یاکوولیف و ایرکوت، زیرمجموعه‌ای از کمپانی یونایتد ایرکرفت کورپوریشن به‌شمار می‌آید.

در اولین پرواز این هواپیما برخی مشکلات رخ دادند و در سال ۱۹۹۳ در دومین پرواز، این هواپیما دچار سانحه شد و از ۹ نفر مسافر آن تنها دو نفر زنده ماندند. این هواپیما بعد از اصلاحات مجدد، در سال ۱۹۹۷ توانست گواهی‌نامه‌های لازم برای پرواز را دریافت کند.

در سال ۲۰۱۲ تولید این هواپیما در حالی متوقف شد که تنها ۲۰ فروند از آن ساخته شده بود. این هواپیما که هم اکنون در برخی خطوط هوایی روسیه و ازبکستان استفاده می‌شود، رقیب ناموفق هواپیماهای شرکت ای‌تی‌آر است.

کارشناسان ایرانی و مهندسان ایرانی می توانند به دولت این مشاوره را بدهند که ساخت هواپیما پروسه ای زیربنایی از دانش های گوناگون، ابزارهای تست دقیق، و نرم افزارهای کامپیوتری و محل برخودر چندین دانش روز در دنیاست از رایانه، مکانیک؛ ریاضیات، فیزیکی، مهندسی مواد، برق و هوا فضا با زیر شاخه های گوناگون می باشد و بهتر است دولت بجای جستجوی میانبر در این راه، بسترسازی مناسب و فرصت و سرمایه و امکانات فراهم سازد و از نیروهای ایرانی برای پیشبرد این هدف استفاده ناید زودتر به هدف می رسد تا خرید فناوری های از رده خارج سایر کشورها.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/505

افزودن دیدگاه جدید