دلتای آمریکا، همای سعادت هما ایران

شناسه خبر: 
161229261
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
دفتر هواپیمایی دلتا در آتلانتا گزارش کرد که این شرکت پس از بررسی های چند جانبه تصمیم گرفته است که سفارش 4 میلیارد دلاری این شرکت از شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای خرید 18 فروند هواپیماهای بوئینگ دریم لاینر787 سری 8 که میراث زمانی است که این شرکت با شرکت هوایی نورس وست (شمال غربی) ادغام شده است، لغو کند.

مدیر این شرکت در مورد شرایط لغو این سفارش و توافق آن با بوئینگ سخنی به میان نیاورده است اما عنوان کرده است که از آنجایی که پیکره اصلی این شرکت هواپیماهای بوئینگ است، بوئینگ در این زمینه همکاری های مناسبی را با این شرکت انجام داده است.

دلتا از شرکت های هوایی آمریکایی است که با احتیاط در حال گسترش خدمات هوایی داخلی و بین المللی خود به مسافران آمریکایی و اروپایی می باشد.

در این میان بسیاری از کارشناسان معتقدند لغو این سفارش می تواند خبر خوبی برای هواپیمایی ایران ایر(هما) باشد که با یک سفارش بزرگ 80 فروندی به بوئینگ بی صبرانه منتظر تحویل هواپیماهای سفارش داده، برای نوسازی ناوگان هوایی خود می باشد.

از آنجاییکه دفتر بوئینگ به سرعت این لغو سفارش را قبول کرده است کارشناسان بر این اعتقادند، که بوئینگ مطمئن از حضور مشتری پشت درب این شرکت برای تحویل می باشد و البته توافق هواپیمایی دلتا برای افزودن هواپیماهای 737- 900 از سال 2019 که در گفته های معاون این شرکت مشهود بود، این امر را منعکس می کند که بوئینگ تنها یک جابجایی زمانی در تحویل دو مدل هواپیما به دو شرکت با کمترین خسارت به خودش و شرکت دلتا صورت داده است  و بیگمان شرکتی که از این اتفاق بسیار خرسند است، ایران ایر می باشد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/261

افزودن دیدگاه جدید