خط آهن جدید برای کمک به بندر برونکا در برابر سن پیترزبورگ

شناسه خبر: 
170110285
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
یک خط آهن جدید به همراه یک نمونه ساده و سریع برای توزیع در بندر برونکا می تواند این امید را به این بندرگاه بدهد که بخش بزرگی از محموله های بندر سن پیترزبورگ را به سمت خود بکشاند و دروازه اصلی کانتینری روسیه گردد.

با توجه به محاسبات انجمن باربری روسیه، بندر سن پیترزبورگ به دلیل نداشتن فضای کافی برای باربری شرکت های حمل، این شرکتها را ناچار می کند که هزینه ای را بطور معمول برای انبارداری بپردازند و فاصله انبارهای این بندر تا برخی نقاط پرتردد روسیه هزینه حمل را بسیار افزایش می دهد. اما برآوردها نشان می دهد به دلیل فضای کافی بارگیری، برونکا، این خط راه آهن جدید می تواند 10 تا 15 درصد از هزینه های شرکت های حمل بکاهد.

سرگئی موروزوف یک خرده فروش مواد غذایی می گوید که حمل کننده مواد غذایی با توجه به سیستم توزیع ساده و سریع و علاقه آنها به استفاده از قطار در حمل کالا، علاقه خاصی به استفاده از بندربرونکا و خط آهن جدید دارند.خط آهن لیگوو-اورانینبام-برونکا خط آهنی است که انتظار می رود در میانه سال 2017  با 80 تا 90 قطار با ظرفیت 30 تا 40 میلیون تن حمل کالا و توزیع عملیاتی گردد.

برخی توزیع کنندگان مواد غذایی معتقدند با راه افتادن این خط آهن، بندر برونکا می تواند مانع ازدحام بیش از اندازه کالاها و مواد غذایی در بندرگاههای دیگر روسیه که از زیر ساخت های مناسب راه آهن برخوردار نیستند، بشود.

شرکت های باربری بسیار به این خط راه آهن علاقه نشان داده اند و مدعی هستند این خط می تواند متصل کننده راه آهن روسیه و تکمیل کننده خط شمال به جنوب در روسیه باشد، در حالیکه خط آهن در سن پیترزبورگ بیشتر ازغرب به شرق است  و این امر یاری می رساند که روسیه بتواند به حرکت کشتی ها با کشورهای شمال اروپا همچون فنلاند بیشتر بیاندیشد، زیرا تردد با این قطار به بندر برونکا و همکاری از آن بندر با این کشورها راحت تر می شود. اگر چه روسیه و دولت آن در حال تقویت برونکا هستند اما هنوز این سن پیترزبوگ و گمرکات آن است که بیشترین عملیات ترخیص را انجام می دهد.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/285

افزودن دیدگاه جدید