تعلیق پروازهای هواپیمایی امارات به تونس

شناسه خبر: 
1712251001
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
تونس تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی امارات به مبدا یا مقصد این کشور را تحت تاثیر برخورد تبعیض آمیز با شهروندان تونسی ممنوع و متوقف کرده است.
تعلیق پروازهای هواپیمایی امارات به تونس - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

تونس که در شمال قاره آفریقا واقع شده است، تحت تاثیر رفتار تبعیض آمیز هواپیمایی امارات با برخی از شهروندان و زنان تونسی، تمامی پروازهای این ایرلاین به فرودگاههای تونس را به حالت تعلیق درآورده است.

این اعلامیه در حالی منتشر شد که دو روز پیش مقامات رسمی مربوطه در تونس اعلام کردند که شرکت هواپیمایی امارات سفر هوایی برخی از شهروندان و زنان تونسی را ممنوع کرده و آنها را با مشکلاتی مواجه کرده  است.

پس از آنکه مقامات رسمی تونس از تعلیق و لغو تمامی پروازهای امارات به تونس خبر دادند، این ایرلاین عربی نیز از لغو تمامی پروازهای دوبی – تونس  گزارش داد.

وزارت حمل و نقل کشور تونس نیز در بیانیه ای اعلام کرد تا زمانی که با شهروندان و مسافران تونسی طبق قوانین و مقررات بین المللی و پذیرفته شده جهانی برخورد نشود، این پروازها در حالت تعلیق باقی خواهند ماند.

هرچند که بر اساس اظهارات انور قرقاش - وزیر امور خارجه امارات متحده عربی – مشکلات و اقدامات امنیتی موجب شده بوده که مسافران و شهروندان تونسی با تاخیر در پرواز و سایر مشکلات روبرو شوند.

با اینکه وی از توضیح و تشریح درباره مشکلات و اقدامات امنیتی پیش آمده خودداری کرد، اما در ادامه سخنان خود تاکید کرد که ما برای تمامی مسافران خود بخصوص زنان تونسی ارزش و احترام ویژه ای قائلیم و هرگز نام آوری خود را بخاطر اقدامات تبعیض آمیز به مخاطره نخواهیم انداخت.

در تونس، بسیاری از مردم بویژه کمپین های حقوق بشر اعتراضات گسترده ای برای اقدامات تبعیض آمیز و برخورد نامناسب هواپیمایی امارات با زنان تونسی برپا کرده اند.

روابط سیاسی و دیپلماتیک دو کشور تونس و امارات متحده عربی پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس، به تدریج به سمت تیرگی گرویده شده است.

سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1001

افزودن دیدگاه جدید