تعرفه بر روی بوئینگ، طبل تو خالی جنگ اقتصادی چین علیه آمریکا

شناسه خبر: 
1804051087
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
خبر جنگ اقتصادی بین چین و آمریکا، سبب تمرکز کارشناسان بر تصمیمات این دو کشور شده است و بازارهای سهام در دنیا نیز پس از هر تصمیم این دو کشور دچار تلاطم هایی می شود.
تعرفه بر روی بوئینگ، طبل تو خالی جنگ اقتصادی چین علیه آمریکا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مریکا بر روی آلومینیوم های چین تعرفه گذاشت و این سبب حرکت منفی سهام شرکت های تولید آلومینیوم گردید و چین نیز فهرستی را مطرح کرد که مهمترین آن تعرفه 25 درصدی بر روی هواپیماها بود. چین در 20 سال آینده به بیش از 1000 فروند هواپیما نیاز دارد و این تصمیم چین سبب شوک کارشناسان گردید.

این خبرهمچنین سبب گردید که سهام بوئینگ 2.5 درصد افت داشت ولی پس از انتشارچگونگی وضع این قانون، بوئینگ به آرامی به سمت عدد سهام پیشین خود بازگشت. اما واقعیت این امر چه بود؟ چینی ها در قانون مطرح کردند که تعرفه 25 درصدی بر روی هواپیماهای خالی بین وزن 15000 تا 45000 کیلوگرم اعمال می شود. خیلی ها نخست این عدد را برآورد نکردند اما گویا چینی ها با این رنج وزنی دست خود را بازگذاشتند. تقریبن 95 درصد هواپیماهای قرارداد شده بوئینگ با چین از وزن 45000 کیلوگرم بیشتر هستند. حتا محبوب ترین آنها که بوئینگ مکس باشد حدود 70 کیلوگرم از تعرفه مذکور سنگین تر است و در نتیجه در این تعرفه قرار نمی گیرند.

در واقع بوئینگ و کارشناسانشان بدون سروصدا، دریافتند که این تعرفه اعلامی در واقع نوعی طبل توخالی و بدون اثر برصادرات آن بوده بوئینگ به بازار چین است. در واقع چنین تعرفه ای نشان می دهد که چین بیشتر به بوئینگ نیاز دارد تا بوئینگ به چین.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1087

افزودن دیدگاه جدید