تصویب طرح افزایش نظارت بر فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

شناسه خبر: 
171215987
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
مجلس نمایندگان آمریکا طرح افزایش نظارت بر نحوه فروش هواپیمای مسافربری به ایران را تصویب کرد.
تصویب طرح افزایش نظارت بر فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این طرح وزارت خزانه‌داری آمریکا موظف می کند تا چگونگی تامین مالی و تاییدیه های لازم برای فروش هواپیمای مسافربری به ایران را به کنگره گزارش کند.
گزارش ها حاکی است ، این طرح با رای مثبت ۲۵۲ عضو مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است. گفته می شود ۲۳ نماینده دمکرات نیز به این طرح رای مثبت داده اند.
راجر ویلیامز، نماینده جمهوریخواه از ایالت تگزاس در بیانیه ای مطبوعاتی پس از تصویب این طرح گفته است: این مصوبه نظارت کنگره بر صدور هرگونه مجوز فروش هوایپما به ایران را بهبود می بخشد، باعث حصول اطمینان می شود که دریافت کنندگان هواپیما گواهینامه خاص مورد نیاز را اخذ خواهند کرد.
واشینگتن اگزماینر، مخالفان این طرح می گویند تصویب این طرح می تواند به نوعی مغایر تعهدات آمریکا در چارچوب توافق هسته ای با ایران، برجام باشد.
این در حالی است که جمهوریخواهان مدافع این طرح می گویند، این طرح ممنوعیتی برای فروش هواپیما به ایران ایجاد نمی کند بلکه وزارت خزانه داری را موظف می کند که کنگره را از فعالیت شرکت های ایرانی که این هواپیما را می خرند آگاه سازد و چگونگی تامین مالی این هواپیما را مشخص کند.
این طرح برای قانونی شدن نیازمند تصویب در سنا است و سپس رییس جمهوری آمریکا نیز باید آن را امضا کند.

تهیه کننده خبر: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/987

افزودن دیدگاه جدید