ترافیک ساخت بندرگاه در خلیج فارس

شناسه خبر: 
170421514
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
بندرگاههای کوچک در خلیج فارس به آرامی در حال خاموش شدن هستند و شاید خوش شانس باشند و در صورت عدم توجه دولتها به بندرگاههای صیادی و تفریحی در آینده تبدیل شوند.
بندر صحار در عمان -

کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس آگاه گشته اند که باید از اتکای نفتی در بیایند و به سمت خدمات و تولید پیش روند و کارنامه کشوری مانند امارات و بندرگاهی مانند جبل علی در دبی همه آنها را به تلاطم واداشته است.

ارزش خدمات و سرویس دهی در حوزه خلیج فارس در سال گذشته به 70 میلیارد دلار رسیده است و این در حالی است که بندرگاه جبل علی در دبی به تنهایی از بندرگاههای مشهور کشورهایی مانند انگلستان، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بلژیک با جابجایی بیش از 20 میلیون واحد کانتینری پیشی گرفته است و قرار است با فاز 4 در سال 2018 این بندرگاه، ظرفیت آن به 21 میلیون کانتینر افزایش یابد.

به تازگی بندر حمد قطر نیز راه اندازی شده است و این بندرگاه به سرعت و با پیگیری این امیر نشین پولدار در حال توسعه است و کار در آن شبانه روز ادامه دارد و طرح بر آن است که در یک محوطه 20 کیلومتر مربعی ظرفیتی برای 6 میلیون واحد در فاز نخست راه اندازی شود و در این طرح محل تخلیه غله و ماشین بصورت رو- رو و حتا جایگاهی برای تخلیه دام زنده نیز در حال تعبیه است.

پروژه های دیگر توسعه بندرگاه های الدقم عمان، بندرخلیفه ابوظبی و شهر صنعتی ملک عبدالله عربستان سعودی است که سبب رشد این بندرگاهها شده است. مدیران پروژه های این بندرگاهها بیشتر تحصیلکرده دانشگاههای آمریکا و اروپا هستند و شیخ نشینان این افراد را برای مدیریت و کنترل بندرگاههای عظیم خود در اختیار گرفته اند. عمان در حال تأسیس بندرگاه دیگری به نام صحار نیز هست که ازپروژه های عظیم عمان می باشد.

اما در آن سوی خلیج فارس قرار دارد و ایرانی که از نظر ساحلی و نیاز کشورهای همسایه اش به بندرگاه و دسترسی به آب های گرم، بسیار سنگین و بی رمق به توسعه بندرگاههای خود می اندیشد و بندرگاههای آن تقریبن قدیمی هستند و برای نسل های کشتیرانی قبل می باشند. تنها بندرگاهی که گاه ایران را بر سر بحث می اندازد چابهار است که هندوستان در حال برنامه ریزی و سرمایه گذاری در آن است و آن هم در رقابت با چین و پاکستان در تصرف بازارهای افغانستان و آسیای میانه.

عمان با توجه به مشکلات ایران در زمینه تحریم ها و عدم ثبات اعتماد به ایران در محافل اقتصادی با توسعه بندر صحار خود سعی دارد که یکته تاز خدمات بندری دریای عمان گردد و حتا هند را مجاب نماید که توسعه ای ساده را در بندرچابهار صورت دهد و از سرویس ارزان این کشور برای ذخیره و صادرات به آسیای میانه بهره ببرد که هم هزینه سچرمایه گذاری هند را کاهش می دهد و هم به هند تضمین عدم فشار از سوی ایالات متحده و اروپا برای عدم همکاری با ایران در آینده را می دهد.ترسی که هنوز در محافل تجاری وجود دارد و شاید 5 تا 8 سال طول بکشد برای زدودن آن.

به هر صورت به زودی حرف اصلی در دریای عمان و خلیج فارس توسط 6 بندرگاه در کل زده خواهد شد، و اگر ایران بخواهد به این جرگه بپیوندد باید با بزرگان این حوزه همکاری کرده و زودتر طرح های توسعه ای و تأسیس خود را شروع نماید وگرنه بندرگاههای دیگر بدون توجه به ایران و سنگینی حرکتش به سرعت در حال توسعه هستند و از آخرین فناوری های روز دنیا در امور بندرگاههای استفاده می نمایند.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/514

افزودن دیدگاه جدید