تحریم نفتی ایران خبر خوش برای شرکت های نفتکش اروپایی

شناسه خبر: 
1811021297
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
کشورهای اتحادیه اروپا تقریبن بطور ضمنی و معنوی تا الان در کنار ایران بر سر برجام ایستاده اند و حتا برخی از آنها کار آمریکا در خروج از برجام را تقبیح می کنند. اما در این میان شرکت های صاحب نفتکش اروپایی که الان در سه ماهه دوم سال میلادی رشد خدمات و سرویس دهی نشان می دهند اما ضرر مالی داشته اند از تحریم نفتی ایران استقبال می کنند.
تحریم نفتی ایران خبر خوش برای شرکت های نفتکش اروپایی- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

تحریم های ایران و خروج ناگهانی و تدریجی نفت ایران از بازار و در پی آن خروج ناوگان نفتکش های ایرانی رونق خوبی برای شرکت های نفتکش اروپایی قلمداد می شود. نخست آنکه اوپک، روسیه و ایالات متحده تولید نفت خود را برای جبران نفت ایران افزایش می دهند و این یعنی تقاضای بیشتر برای نفتکش های اروپایی و بالطبع سود بیشتر. از آنجایی که ناوگان نفتکش های اروپا در شش ماهه پیش روی از نظر تعداد نفتکش تقریبن ثابت خواهد ماند، قیمت حمل نفت در دنیا رشد بالایی را نشان خواهد داد زیرا تقاضا برای نفتکش از منابع تولید نفتی دیگر رشد خواهد داشت.
اکنون ظرفیت بزرگی از نفت اوپک و ایالات متحده در حال آماده شدن برای جایگزینی با نفت ایران است و کشورهایی که مشتریان نفتی ایران بودند به آرامی بدون آنکه سایر روابطشان با ایران به مشکل بخورد به سمت تغییر مصرف از نفت ایران به نفت های مجاز دیگر می نمایند که نمونه بارز آن کشور چین و ژاپن می باشند و این خبر شرکت های نفتکش اروپایی را به افزایش مسیرهای حمل نفت به خاوردور و اروپا ترغیب نموده است.
در این میان ایران کماکان تحریم نفتی این کشور را غیرممکن بر می شمارد، اما خرسندی و افزایش رشد قیمت سهام شرکت های نفتکش اروپایی حکایت از امر دیگری دارد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1297

افزودن دیدگاه جدید