بوئینگ هم علیرغم وعده های ترامپ به چین می رود

شناسه خبر: 
170314434
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
در حالیکه دونالد ترامپ در وعده های انتخاباتی تمامی شرکت های خارجی و داخلی آمریکایی را به وضع مالیات سنگین بر روی آنهایی که قطعات خود را در خارج از آمریکا می سازند و یا کارخانه های خود را به بیرون آمریکا منتقل می کنند، تهدید کرده بود، شرکت عظیم هواپیما سازی بوئینگ خبر از ساخت نخستین کارخانه خود در کشور چین می دهد.
بوئینگ هم علیرغم وعده های ترامپ به چین می رود-پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

13 مارچ 2017، شرکت بوئینگ، با بزرگترین کارخانه هواپیماسازی چین که متعلق به شرکت ساخت هواپیماهای تجاری چین (COMAC)، در شرق شهرستان ژوشان چین است به توافقی رسیده است که بر پایه آن،  دو شرکت اقدام به ساخت کارخانه ای برای تکمیل ساخت هواپیماهای مدل 737 در چین خواهند کرد که نخستین تحویل هواپیمای خود را در سال 2018 خواهد داد.

این نخستین کارخانه هواپیماسازی بوئینگ در خارج از آمریکاست که در آن بخشی از تجهیزات هواپیمای بوئینگ 737 ساخته می شود و این کارخانه بگونه ای طراحی شده است که توانایی تحویل تجهیزات برای 100 فروند هواپیمای بوئینگ 737 در سال را داشته باشد.در ادامه تکیمل این کارخانه، قرار است مرکزی در این کارخانه ساخته شد که صندلی ها وسیستم های سرگرمی هواپیماهای بوئینگ 737 در آن تکمیل شود.همچنین در این کارخانه که در287 کیلومتری جنوب شرقی شانگهای قرار دارد، خدماتی مانند حفاظت، تعمیر و نگهداری هواپیمای بوئینگ فراهم می گردد.

کوماک و بوئینگ در سال 2016 قراردادی امضا کردند در دو بخش؛ که کارخانه ای بسازند دارای بخشی برای تکمیل هواپیمای بوئینگ 737 متعلق به کوماک و بوئینگ و بخشی برای تحویل دهی و سرویس هواپیماهای بوئینگ که متعلق به شرکت بوئینگ است و کوماک در آن نقشی ندارد. ساخت و ساز قسمت مربوط به بوئینگ از آخر ماه مارچ آغاز می شود.

بعلاوه بوئینگ با امضای قراردادی وعده حمایت از کوماک برای تولید قطعات خاص و اصلاح فنی 600 مدل طراحی هواپیما شده توسط کوماک برای تولید هواپیما تا سال 2025 را داده است.

کارشناسان فنی و اقتصادی از محقق شدن این قرارداد چندین مورد را درک کرده اند. نخست آنکه بوئینگ بیگمان طرحی به دولت آمریکا تحویل داده است که دولت دونالد ترامپ با تمام سختگیری ها به تأسیس این کارخانه واکنشی نشان نداده است. این امر بیانگر این است که بوئینگ و شرکت های زیر مجموعه آن به آرامی در حال تسلط بر روی کل صنعت هوایی دنیا و عدم استقلال کلیه شرکت های سازنده هواپیما هستند. این امر هم تسلط فنی و هم خبری را برای بوئینگ تضمین می کند.

از سوی دیگر بوئینگ برای فرار از برخی تحریم ها و نباختن بازارهای بین المللی به رقیبان خود، همچو ایران، کره شمالی و... قصد دارد با تاسیس کارخانه ای در قطب به اصطلاح مخالف سیاست های اقتصادی خود، بازارهای آنها را هم تحت سیطره خود در آورد. اکنون تنها شرکتی که هنوز بطور کامل به بوئینگ وابستگی نشان نداده سوخوی روسیه می باشد که خبرهایی از مذاکرات پشت پرده این دو شرکت نیز به گوش می رسد.

با این قرارداد این واقعیت مشخص می شود که چین با کلی سرمایه گذاری که در بخش ساخت هواپیما صورت داده است، دگربار به ناچار تسلیم فناوری و ایمنی صنعت هوایی آمریکا گشته است و امیدوار است با کمک هایی از این دست به فناوری های خاص هوایی نیز دست یابد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/434

افزودن دیدگاه جدید