برزیل با کمبود کانتینر برای صادرات روبرو است

شناسه خبر: 
1808291264
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
صادرکنندگان برزیلی از نبود کانتینر برای صادر کردن و افزایش قیمت آن بسیار ناراحت هستند.
برزیل با کمبود کانتینر برای صادرات روبرو است - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

برپایه آمار شرکت مرسک لاین، صادرکنندگان قهوه وپنبه برزیل بنا بر نوع کالاهایشان به میزان زیادی کانتینر نیاز دارند. رکود سه ماهه نخست در بازار صادرات برزیل و اعتصاب سراسری کامیون دارها سبب شد برخی صادرکنندگان بخاطر نگرانی از هجوم کالاها پس از پایان اعتصاب کامیون ها به بنادر و کمبود کانتینر برای بارهایشان، بسیاری از کانتینرها و فضاهای کشتی ها را رزرو کنند و حال این فضاها که حتا برخی مورد استفاده قرار نمی گیرند، از نظر کشتیرانی ها پر شده هستند و قابل فروش نیستند ودر نتیجه سایر شرکت ها فضای لازم برای صادرات پیدا نمی کنند.​
برزیل در شش ماهه نخست 3.3 درصد کاهش صادرات داشته است و این کشور که یکی از بزرگترین استفاده کنندگان از کانتینر در عرصه بین المللی هست، سبب رکودی در بازار نیز شده است.
از سوی دیگر نبود فضا به گفته برخی ممکن بود برای برخی کالاها مانند شکر و غلات نیز سبب دردسر شود اما هر دوی این محصولات را می توان بصورت بارفله نیز صادرکرد و برزیل از این نظر برای این محصولات در فشار نیست اما برای قهوه و پنبه کماکان دچار مشکل است.
به گفته شرکت های کشتیرانی بهترین راه برای رفع این کمبود انصراف دهی شرکت هایی است که اقدام به رزرو بیش از حد فضا و کانتینر نموده اند.

تهیه کننده خبر: 
تورنگ راد
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1264

افزودن دیدگاه جدید