ایران درجایگاه دوم خرید مدل جدید ایرباس

شناسه خبر: 
171106918
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت ایرباس به‌تازگی جدید‌ترین مدل خود یعنی ایرباس ۳۳۰ نئو را معرفی کرده است.
ایران درجایگاه دوم خرید مدل جدید ایرباس - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

شرکت ایرباس مدل ایرباس ۳۳۰ نئو سری ۹۰۰ را در حالی معرفی کرده که این هواپیما رقیب جدید بوئینگ ۷۸۷ است و میتواند این مدل را در جهان با چالش روبرو کند.ایرباس مدعی است که نسل جدید هواپیمای خانواده‌ ۳۳۰ قادر است با بهره‌گیری از موتورهای جت جدیدی که توسط رولزرویس توسعه یافته، ۱۴ درصد سوخت کمتری در مقایسه با نسل پیشین این هواپیما مصرف کند.ایرباس تغییرات ایجادشده در بالچه‌های قرارگرفته در انتهای بال‌ اصلی و همچنین بهبود کشیدگی بال‌های این هواپیما را یکی از عواملی خوانده است که باعث می‌شود ۳۳۰ جدید عملکرد بهتری در حال پرواز داشته باشد.

ایرباس همچنین صدای ایجادشده توسط موتورهای جدید را نصف صدایی عنوان کرده است که نسل پیشین تولید می‌کرد.ایرباس ۳۳۰ نئو سری ۹۰۰ در حدود ۲۸۷ مسافر ظرفیت دارد که بیش از ۱۰ نفر بیش از مدل قبلی است.

مدت طولانی بود که در بازار هواپیماهای مسافری دریم لاینر یا همان بوئینگ ۷۸۷ از برگ‌های برنده این شرکت آمریکایی در بازار‌های هوایی بوده است، هواپیمایی با قدرت مانور بالا مصرف و آلودگی کم.حال نئو رقیبی برای بوئینگ در این بازار می باشد.
ایران ایر تا کنون دو فروند از مدل ایرباس ۳۳۰ را دریافت کرده است مدل نئو ۳۳۰ توسعه یافته این مدل است.

اگر قیمت را در کنار عواملی مانند بـرد، تعداد صندلی و آشنایی خطوط هوایی ایران با ایرباس قرار دهیم، بهترین گزینه برای خرید در کلاس هواپیماهای پهن پیکر در ایران، ایرباس ۳۳۰ است.

ایرباس ۳۳۰ در سری ۲۰۰ قادر به حمل ۲۵۰ و در سری ۳۰۰ قادر به حمل ۳۰۰ مسافر در دو کلاس پروازی است. قیمت این هواپیما هم بین ۲۳۰ تا ۲۶۰ میلیون دلار است؛ این مدل از نظر برد پروازی ۱۱ هزار کیلومتر برد دارد و می‌تواند بسیاری از پروازهای دوبرد ایران‌ایر را پوشش دهد.

سفارش‌های ایران بیشتر شامل مدل نئو است. اما به دلیل پر بودن خطوط تولید ایرباس، ایران‌ایر برای بر آورده کردن نیازش در سریع‌ترین زمان ممکن از سفارش‌های لغو شده ایرباس استفاده می‌کند.

ایران در مجموع سفارش خرید ۱۰۰ فروند ایرباس را داده که ۳۸ فروند آن شامل مدل ایرباس ۳۳۰ در سری‌های مختلف می شود. ۱۰ فروند از این هواپیماها از سری ۲۰۰ و ۲۸ فروند از سری نئو سری ۹۰۰ هستند. 

تحویل این مدل در اواسط سال ۲۰۱۸ آغاز می شود و شرکت ایران ایر هم در سال ۲۰۱۹ اولین هواپیمای ایرباس ۳۳۰ نئو سری ۹۰۰ را تحویل خواهد گرفت .

ایرباس اعلام کرده ۲۱۰ فروند از این مدل تا کنون سفارش داده شده است.

ایران ایر بعد از شرکت ایر آسیا دومین سفارش بزرگ برای این مدل را داده است. بنا به اعلام ایرباس شرکت ایر آسیا ۶۶ ، ایران ایر ۲۸ و شرکت دلتا در آمریکا ۲۵ فروند از ایرباس ۳۳۰ نئو سری ۹۰۰ را سفارش داده اند.

تهیه کننده خبر: 
اشمیت شایتزینگر
سرچشمه خبر: 
تارنمای ایرباس و رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/918

افزودن دیدگاه جدید