اسکنرهای گمرکی با سرعت اسکن دو برابر

شناسه خبر: 
170817759
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
یکی از شرکای پروژه های تحقیقاتی اروپا در زمینه افزایش امنیت حمل و نقل بین المللی، نسل جدیدی از اسکنر را به این مرکز معرفی کرده است که این اسکنر تمامی موارد مواد خطرناک، بی خطر، رادیواکتیو، اسلحه و مواد مخدر را می تواند نمایش دهد.
اسکنرهای گمرکی با سرعت اسکن دو برابر - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اسم این اسکنر اسمیت است که با مجموعه ای از نرم افزارها و سخت افزارها موفق شده است تشخیص و سرعت اسکن را افزایش دهد. حتا در این سیستم تجهیزات فنی خاصی قرارداده شده است که دقت و تشخیص را واضحتر نماید و حتا در جهات گوناگون بتواند محموله درون کانتینر را نشان دهد.

با توجه به رشد حمل و نقل کانتینری در جهان و رشد فیزیکی حمل، شرکت های سازنده اسکنر در تلاش هستند اسکنرهایی سریعتر با دقت بالاتری را بسازند تا در این زنجیره از بخشی به عنوان کُند کننده عملیات حذف شوند.

این اسکنر جدید در مقایسه با اسکنرهای مشابه با توجه به تغییر سیستم سخت افزاری آن که پیشتر در اسکنرهای قدیمی در ظرف  یک ساعت از 100 تا 150 کانتینر را اسکن می کردند این میزان را به 300 تا 500 کانتینر در ساعت افزایش داده است. این سیستم سرعت تحلیل و وضوح تصویر را بیشترکرده است و اینگونه می تواند در بازه زمانی، با سرعت بیشتری کار کند و اپراتور نیز با آن راحتتر کار نماید.

یکی دیگر از مزیت های اسکنر جدید توانایی آن برای همکاری است با مامورین گمرک و اطلاعاتی که به میزان متفاوتی اشعه ایکس برای ارزیابی کالاها نیاز دارند و این دستگاه این قابلیت را به آنها می دهد که در تشخیص و وضوح بیشتر آنها را یاری کند.

این اسکنر تا پایان سال همکاری خود را با گمرک هلند آغاز می کند و در صورت موفق بودن تست های آن، توسط اتحادیه اروپا استاندارد گرفته و به گمرکات اروپا خواهد پیوست.

تهیه کننده خبر: 
البرز جِرالد
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/759

افزودن دیدگاه جدید