اروپایی ها و آسیایی ها منتظران افزایش شدید نرخ های حمل دریایی در سال 2017

شناسه خبر: 
161130221
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت های ارسال کننده کالا، برای امضای قراردادهای یک ساله با خطوط کانتینری برای سال جدید میلادی در حال گفتگو هستند و این در حالی است که پیش بینی می شود، که قراردادهای سال جدید قیمت های به مراتب بالاتری از قیمت های کرایه حمل در سال 2016 داشته باشند.

ورشکستگی هانجین سبب شکل گیری جدید اتحادیه های جهانی در سال 2017 گشت و این اتحادیه ها از 4 اتحادیه بزرگ خطوط کشتیرانی به 3 اتحادیه تغییر پیدا کرده است. از اول آپریل، سه اتحادیه مجزا بصورت اشتراک گذاشتن کشتی ها در دنیا صورت می گیرد که اینها عبارتند از: اتحاد دو ام (2M)، اتحاد، اتحاد اقیانوس. هیوندایی مرچندایز نیز در این میان تمایلش به عضو شدن جهت همکاری با اتحاد 2M را نشان داده است و بیشتر از تبدیل شدن به عضو رسمی این اتحادیه مایل به عضوی فقط بصورت اشتراک گذاری کشتی هایش دارد.

با توجه به نظرسنجی که تارنما JOC از شرکت های بزرگ ارسال کننده کالا انجام داده است، اکثریت آنها معتقد به افزایش قیمت ها در سال 2017 هستند. برپایه قیمت های اوراق بهادار شانگهای، از اواسط ماه مارچ سال 2017 قیمت حمل از آسیا به اروپا و دریای مدیترانه، 73 درصد رشد خواهد داشت.

برآوردها ننیز شان می دهدکه این ماههای آخر سال 2016 قیمت ها تقریبن پایدار هستند و شاید تنها 4 هفته از 28 اکتبر به بعد که برای سال قدیم باقی مانده است، کاهشی 200 دلاری در برخی مسیرها وجود داشته باشد. شرکت های کانتینری از این ثبات در این سطح قیمت در حال استفاده هستند برای عقد قراردادهایی با قیمت بالاتر زیرا، توجیه می کنند که قیمت ها وقتی به حالت پایدار می رسند، در واقع آماده می شوند برای خیزش به سمت بالا و این ثبات قیمت ها نقطه خوبی برای شروع گفتگوها در نوامبر با شرکت های عمده ارسال کننده کالا می باشد. گرچه بسیاری از شرکت های در آسیا بطور ماهانه از شرکت های حمل دریایی قیمت می گیرند اما شرکت های کشتیرانی به دنبال شرکتهای بزرگ اروپایی و آسیایی هستند که قراردادهایی یکساله عقد می کنند. شرکتهای اروپایی معمولن از 1 ژانویه قراردادهایی به مدت یک سال کامل عقد می کنند.

مدیر یک شرکت حمل و نقل متوسط می گوید:شرکت های دریایی قیمت 500 دلار را برای یک کانتینر 40 فوت برای مسیر ما در سال 2016 ارسال کردند. آنها بخاطر سقوط ها یسیار بالای سال 2014 منتظر افزایش قیمت در سال 2015 بودند و این امر تاحدودی رخ داد و اکنون نیز به همین روند می اندیشند که این اتفاق برای سال 2016 و 2017 رخ بدهد. او در ادامه می گوید من در حال مذاکره با 3 یا چهار شرکت کشتیرانی که هر کدام به یک اتحادیه همکاری کشتیرانی متعلق هستند، می باشم. در حال حاضر شرکتهایی وارد بازار حمل به اروپا شده اند که پیشتر نبودند. قیمت اینها بهتر از سایرین است، اما از اواسط ماه مارچ که حجم زیادی از کالا و سفارش وارد دفاتر شرکت های کشتیرانی می شود، در آن زمان می توان به اینگونه سرویس های یک ساله باور پیدا کرد.

آسیا بعنوان مرکز تولید و تأمین خرده فروشی های دنیا، با این سرگردانی قیمت ها کمی نگران است. بعنوان مثال تولید کنندگان وسایل ورزشی در آسیا، هنوز اطمینانی از قیمت های حمل به اروپا و اقیانوسیه ندارند وبرآوردهای کمی در این زمینه برایشان سخت است، هر چند معتقدند که بین خود آسیا و اقیانوسیه 20 درصد افزایش قیمت خواهند داشت، اما امری که همه در آن هم اندیش هستند، افزایش قیمت ها در سال 2017 است.

شرکت های خرده فروشی در آسیا بر این باورند که در سال جدید کانتینر 20 فوت بین 200 تا 250 دلار افزایش قیمت نسبت به سال پیش خواهد داشت. این افزایش قیمت اگر ثابت باقی بماند یا تغییر کند از نظر شرکتهای بزرگ برای ارسال کالا مشکل آفرین نخواهد بود، اما برای خرده فروشان بسیار دردسر ساز می شود.

28 ژانویه مصادف با سال نو چینی در سال 2017 است. کارخانه های این کشور از دو هفته قبل از آن به تکاپو می افتند که کالاهای خود را با شرکت های کشتیرانی ارسال نمایند و این یعنی یک درخواست عظیمی از کانتینر در یک بازه زمانی کوتاه در اول ژانویه، اما از اواسط فوریه کاهش درخواست حمل را شاهد خواهیم بود و این قیمت ها را کمی تعدیل می کند و شرکت های کشتیرانی راحت تر اقدام به سرویس دهی می نمایند.

در نهایت می توان گفت سال 2017 آغازی توفانی در زمینه قیمت و حجم حمل کالا خواهد بود، اما روندی صعودی ثابت را در طول سال ادامه می دهد، و در مجموع افزایش قیمت را نسبت به سال پیشین خواهیم داشت.

تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقاوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/221

افزودن دیدگاه جدید