اجلاس رؤسای سازمان های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو برگزار شد

شناسه خبر: 
171026895
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
چهارمين اجلاس روسای سازمان‌های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو با حضور ۱۷ کشور و هشت سازمان بین‌المللی در حوزه هواپیمایی غیرنظامی، با سخنرانی دبیرکل ایکائو در مسقط پایتخت کشور عمان برگزار شد.
جلاس رؤسای سازمان های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو برگزار شد- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

چهارمين اجلاس روسای سازمان های هواپیمایی کشوری منطقه خاورمیانه ایکائو با حضور ۱۷ کشور و هشت سازمان بین المللی در حوزه هواپیمایی غیرنظامی، با سخنرانی دبیرکل ایکائو  فانگ لو در شهر مسقط پایتخت کشور عمان برگزار شد.

در این اجلاس سه روزه که با حضور روسای سازمان های هواپیمایی کشوری و مدیران عالی کشورها در حوزه هواپیمایی در حال برگزاری است، مقرر است عملکرد کشورها بر مبنای برنامه‌های منطقه‌ای ایکائو مورد بررسی قرار گرفته، راهکارهای ارتقای سطح همکاری و تعامل و همچنین توسعه اقتصادی و فنی کشورها در عرصه هواپیمایی کشوری مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

در این اجلاس بنا است به موضوعات و چالش‌های آتی منطقه خاورمیانه در حوزه‌های ایمنی، امنیت هوانوردی، توسعه اقتصادی، زیرساخت‌های ناوبری هوایی و فرودگاهی، جذب و تربیت نیروی‌انسانی کارآمد، موضوعات هواپیمایی و محیط‌زیست و مباحث جدیدی همچون استفاده از پهبادها رسیدگی و مورد برنامه‌ریزی قرارگیرد.

در حاشيه اين اجلاس رئيس سازمان هواپيمايی كشوری با دبير كل سازمان بين‌المللی هواپيمايی ايكائو ديدار و گفتكو كرد.

در اين جلسه كه با حضور رئیس دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه دکتر محمد خلیفه رحما، معاون استاندارد پرواز، معاون هوانوردي وامور بين الملل و مديركل دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري نيز حضور داشتند موضوعاتی نظیر آخرین اقدامات ایران در حوزه استاندارد سازی و توسعه زیرساخت های ناوبری هوایی و فرودگاهی، توسعه ناوگان، ارتقای ایمنی و امنیت هوانوردی، استقلال مالی سازمان هواپیمایی کشوری ایران از بودجه‌های عمومی دولت به‌عنوان یکی از توصیه‌های ایکائو مورد بحث و گفتگو قرار گرفت .

گفتنی است دبیرکل ایکائو از نقش ایران در مدیریت ایمن ترافیک هوایی منطقه به‌خصوص طی سه بحران اخیر مربوط به اکراین، عراق و قطر و ارائه خدمات آموزشی به تعدادی از کشورهای منطقه در زمینه امنیت هوانوردی و مدیریت ترافیک هوایی تشکر نموده و آمادگی ایکائو برای همکاری‌های فنی و آموزشی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام كرد.

سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/895

افزودن دیدگاه جدید