اتصال بندر حیفا به بنادر عربی خلیج فارس با احداث خط راه آهن جدید

شناسه خبر: 
171215986
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
تل‌آویو به دنبال ایجاد بندری زمینی برای فلسطینان در منطقه «الجمله» واقع در نزدیکی «جنین» و وصل آن به خطوط راه آهن اسرائیل است و حتی دولت اردن نیز هزار دونوم (هر دونوم ۱۰۰۰ متر مربع) برای این کار اختصاص داده است .
اتصال بندر حیفا به بنادر عربی خلیج فارس با احداث خط راه آهن جدید - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه‌ای سعودی از وجود پروژه‌ای منطقه‌ای برای احداث خط راه آهنی خبر داد که بندر حیفا در فلسطین اشغالی را به بنادر عربی خلیج فارس متصل می‌کند .

این مقام صهیونیستی از وجود پروژه‌ منطقه‌ای در خصوص وصل راه آهن فلسطین اشغالی به اردن، عربستان و کشورهای عربی خلیج فارس خبر داد و گفت که قرار است این خط راه آهن حیفا را به بیسان و آنجا را به گذرگاه زمین بین فلسطین اشغالی و اردن وصل کند .

وی با بیان اینکه اردنی‌ها موظف هستند این خط راه آهن را در کشور خود تکمیل کنند ، ابراز امیدواری کرد که خط قطار حجاز در عربستان نیز احیا شود .کاتس در چرایی احداث این خط راه آهن گفت که این مسیر ارزانتر خواهد بود و انتقال کالا از تنگه هرمز در خلیج فارس و تنگه باب المندب یمن غیر امن هست .

وی در پاسخ به سؤال روزنامه ایلاف عربستان که آیا این طرح به معنای "صلح اقتصادی" است گفت که این طرح نه تنها صلح اقتصادی است بلکه می‌تواند صلح سیاسی با کشورهای عربی را تقویت کند .

وزیر ارتباطات رژیم صهونیستی گفت که تل‌آویو به دنبال ایجاد بندری زمینی برای فلسطینان در منطقه الجمله واقع در نزدیکی جنین و وصل آن به خطوط راه آهن اسرائیل است و حتی دولت اردن نیز هزار دونوم (هر دونوم ۱۰۰۰ متر مربع) برای این کار اختصاص داده است .

سرچشمه خبر: 
پرتال جامع اطلاعات تخصصی صنعت حمل و نقل
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/986

افزودن دیدگاه جدید