آیا ایران هواپیمای سوخو 100 می خرد؟

شناسه خبر: 
170223390
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت های هوایی ایرانی و سازمان هواپیمایی ایران، طبق صحبت هایی اعلان کرده بودند که قصد خرید هواپیمای سوخو 100 را ندارند و این خبر پس از خبرزمین گیر شدن سوخو 100 در مکزیک توسط شرکت هواپیمایی اینترجت بسیار قوت یافت.
سوپرت سوخو100- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه

اما وزیر انرژی روسیه که گویا فقط حامی پیام انرژی و قراردادهای مربوط به آن نبوده است، در مصاحبه ای با کانال 42 روسیه ادعا کرده است که ایران قصد خرید 12 فروند سوپرجت سوخو 100 از روسیه را دارد.

الکساندر نواک، مدعی همکاری روسیه با ایران برای تولید مشترک هواپیما با موتور توربینی شده است و در این گزارش به گفته آقای نواک، تولید قطعات بعضی از هواپیماهای روسی به ایران داده شده است.

پیشتر،‌شرکت سوخو، از امضای یادداشت تفاهمی برای فروش هواپیمای مسافربری سوپرجت ۱۰۰ با یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایران خبر داده بود. اما ایران به این خبر و فروش پس از اخبار زمین گیر شدن سوخو 100 در روسیه و مکزیک واکنشی نشان نداد.

روسیه در ساخت هواپیماهای جنگی یکی از کشورهای پیشرو می باشد، اما در زمینه ساخت هواپیمای مسافری مدتی است که عرصه را به شرکت های غربی واگذار کرده است و حتا خطوط هوایی روسیه نیز از هواپیماهای غربی استفاده می کنند.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/390

افزودن دیدگاه جدید