آقای ترامپ ایرباس یک هواپیمای آمریکایی هست

شناسه خبر: 
1908061339
واحد اخبار خارجی تارنمای ایران چهار راه:
جنگ تعرفه های رئیس جمهور آمریکا، انتقادهایی را در برداشته است بگونه ای که بسیاری از کارشناسان این طرز رفتار رئیس جمهور را بیشتر نمایشی برای انتخابات پیش روی می دانند.
آقای ترامپ ایرباس یک هواپیمای آمریکایی هست- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در چند روز گذشته رئیس جمهور ترامپ در دیدار با کارکنان شرکت هواپیمایی دلتا از مدیریت این شرکت بخاطر خرید 50 فروندهواپیمای ایرباس بجای هواپیمای بوئینگ برای ناوگان هوایی خود انتقاد کرد و اعلان کرد این شرکت هواپیمایی ممکن است با وضع تعرفه ها بر روی ایرباس متضرر گردد.

هرچند مدیریت دلتا شکیبایی بخرج داد و پاسخی به انتقادهای رئیس جمهوری نداد و البته تهدید ریاست جمهوری را نیز در سکوت از رویش رد شد، اما دست اندرکاران صنعت هوایی آمریکا انتقادهایی را به دلیل عدم آگاهی دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهور این کشوربا اظهار نظرهایی بدون پشتوانه و مطالعه به او وارد کردند.

نخستین و بزرگترین انتقاد آن است که تمامی هواپیماهای سفارشی شرکت های هوایی آمریکایی اعم از آمریکای شمالی و جنوبی در کارخانه ایرباس در آمریکا در شهر موبیل در ایالت آلاباما ساخته می شوند. بقول برخی از دست اندرکاران صنعت هوافضا، گرچه ایرباس یک پایه اروپایی دارد اما حیاتی ترین قطعات آن که روح بخش هواپیماهای امروزی است در آمریکا ساخته می شوند و صنعتگران هوایی آمریکا معتقدند این هواپیماها دیگر ماهیتی اروپایی ندارند و کاملن آمریکایی است.

سفارش های آمریکایی ایرباس سبب سرمایه گذاری عظیم این شرکت در شهر موبیل شده است و 4000 نیروی کار را بطور مستقیم و غیر مستقیم درگیر کرده است و علاوه بر آن بسیاری از کارکنان این شرکت در آمریکا از هواداران و یارگیران دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی گیشین بوده اند. کارشناسان معتقدند دونالد ترمپ باید از مشاورینی زبده در زمینه پیشینه شرکت ها و جایگاه کنونیشان استفاده نماید که این امر سبب اضهار نظرهای پوچ نگردد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صمعت حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1339

افزودن دیدگاه جدید