جالب و خواندنی

کشف آب در جو یک سیاره زیست‌پذیر فراخورشیدی

کشف آب در جو یک سیاره زیست‌پذیر فراخورشیدی- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
دو تیم تحقیقاتی اعلام کردند که برای نخستین بار موفق به کشف بخار آب در جو سیاره‌ای زمین‌سان اما بیرون از منظومه خورشیدی ما شده‌اند. این آب در سیاره موسوم به «کی۲-۱۸بی» کشف شده که گرد ستاره‌ای دور از ما می‌گردد. این ستاره، از نوع «کوتوله سرخ»‌، ۱۱۰ سال نوری از ما فاصله دارد، یعنی با راکت‌های کنونی سفر به آن حدود یک میلیون سال طول خواهد کشید.

خودروسازی رضوانی، دومین ماشین تولیدی خود را به بازار عرضه کرد

خودروسازی رضوانی، دومین ماشین تولیدی خود را به بازار عرضه کرد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
رضوانی موتور که صاحب آن یک ایرانی است، در آمریکا خودرویی با نام تانک ساخته که قابلیت دفاعی دارد و می‌تواند حتی در برابر حملات شیمیایی مقابله کند. این خودرو برای افراد عادی قابل خرید است و ۲۹۵هزار دلار قیمت دارد.

حکومت پادشاهی در فضا شهروند می پذیرد

حکومت پادشاهی در فضا شهروند می پذیرد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
احساس می‌کنید وضع دنیا خراب است؟ آیا می‌خواهید از شر آن خلاص شوید؟ یک راه حل وجود دارد: شهروند کشور «آسگاردیا» شوید و امیدوار باشید که به وعده‌اش برای سکونت انسان در کره ماه عمل خواهد کرد.

هواپیمای تجاری مافوق صوت کم‌صدا

هواپیمای تجاری مافوق صوت کم‌صدا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
چندین شرکت به‌دنبال تجاری کردن دوباره هواپیماهای مافوق صوت هستند. یکی از بزرگترین مشکلات در مسیر این کار صدای بالا و خارج از استاندارد اینگونه هواپیماها است. برای رفع این مشکل ناسا با همکاری لاکهید مارتین قصد دارند تا یک هواپیمای مافوق صوت کم صدا را تا سال ۲۰۲۱ معرفی کنند.

موتور سیکلت دو میلیون دلاری نتیجه مشارکت موتور سیکلت سازی هارلی داویدسون و جواهر سازی بوچر سوئیس

موتور سیکلت دو میلیون دلاری نتیجه مشارکت موتور سیکلت سازی هارلی داویدسون و جواهر سازی بوچر سوئیس - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
شرکت‌هارلی دیویدسون در همکاری با شرکت بوچرر که در زمینه ساخت جواهرات و ساعت در سوئیس فعالیت می‌کند، موتورسیکلتی را با استفاده از جواهرات مختلف ساخته‌اند که حدود دو میلیون دلار قیمت دارد.

اوروس (Urus) لامبورگینی شاسی بلند

 اوروس (Urus) لامبورگینی شاسی بلند - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
اوروس از یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر خورجینی توئین توربو با حجم ۴ لیتر استفاده می‌کند که توانایی تولید قدرت ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر را دارد. در این خودرو در کنار جعبه‌دنده‌ هشت سرعته‌ خودکار زد اف آلمان به همراه مبدل گشتاور قرار گرفته است؛ با این‌حال مصرف سوخت این شاسی‌بلند پرقدرت از حدود ۱۰.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر تجاوز نمی‌کند.

تام ساک (Taum Sauk) بزرگترین باتری دنیا

تام ساک (Taum Sauk) بزرگترین باتری دنیا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
می خوام براتون یک باتری فوق العاده را معرفی کنم که تمام شدنی نیست. هنگامی که اسم نیروگاههای برق آبی برده میشه، ذهن همه ما به این سو می ره که این نیروگاهها باید به محل های جاری بودن آب همانند رودخانه یا سرچشمه های رودخانه ها نزدیک باشند، مثل سدهایی که بر روی رودخانه ها زده می شه.

پروفسورو میلیاردر به زندگی در کرات دیگر برخوردند

پروفسورو میلیاردر به زندگی در کرات دیگر برخوردند - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
میلیاردر یوری میلنر روسی با همکاری پروفسور استفن هاوکینگ یک طرح هوشمند 77 میلیون دلاری برای کاوش در فضا برای یافتن سایر موجودات زنده و هوشمند را راه اندازی کردند

صفحه‌ها