ATR روح زندگی در فرودگاه های ایران

شناسه خبر: 
170616649
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
همانطور که پیش بینی می شد، تکاپو در فرودگاههای شهرهای کوچک با مسافر محدود، با هواپیماهای ای تی آر دریافتی هما و اعلام برنامه های پروازی تدوین شده توسط هم آغاز شد.
ATR روح زندگی در فرودگاه های ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

با اوج گیری تحریم های هوایی علیه ایران بسیاری از فرودگاههای کوچک ایران یا محدود شدن یا تعطیل شدند، بخصوص فرودگاه هایی که پرواز به آنها نیاز به ناوگانی داشت که ایران برای خریدن آنها با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می کرد.

هواپیماهای پهن پیکر که از نظر فنی و طراحی و میزان حمل سوخت و مسافرش برای شهرهای بزرگ یا مقاصد طولانی می بود از یک طرف مسافر لازم برای پرواز به سمت شهرهای کوچک را نداشتند و از سوی دیگر هزینه ای را به ایرلاین ها تحمیل می کردند که از درامد احتمالی بیشتر بود.

پس از داغ شدن بحث خرید هواپیما توسط ایران، خرید هواپیماهای کوچک ATR به عنوان یکی از اصلی ترین اهداف ایران ایر مطرح بود و با نهایی شدن قرارداد آنها در ماه های قبل، چهار فروند از این هواپیماها به ایران تحویل گردید که با این هواپیماها بخشی از فرودگاه های کوچک را بار دیگر فعال کنند.

با آغاز به کار رسمی این هواپیماها شرکت فرودگاه ها خبر از آغاز چند برنامه پروازی جدید داده است.

این شرکت اعلام کرده در یکی از پروازهای جدید، پرواز تهران-رشت- اصفهان و بالعکس از روز دوشنبه ۲۹ خردادماه به صورت هفتگی در فرودگاه رشت راه‌اندازی می‌شود. از سوی دیگر خط پرواز تهران - اراک با هواپیمای ۷۰ نفره ATR توسط شرکت ایران‌ایر از امروز پنجشنبه ۲۵ خرداد آغاز به کار کرده و از سوی دیگر بعد از بیش از ۲۰ سال بار دیگر نوشهر پذیرای پروازهای ایران ایر خواهد بود.

این تحولات جدی که پس از ورود تنها چهار هواپیمای ATR صورت گرفته می تواند در آینده نزدیک دیگر فرودگاه های کوچک ایران را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

طبق اعلام مدیر عامل ایران ایر، این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، با دریافت ۱۶ فروند هواپیمای ATR جدید، تعداد هواپیماهای کوچک خریداری شده خود را به ۲۰ می رساند و تمام آنها را در مسیرهای داخلی و با هدف توسعه صنعت هوایی در بخش های مختلف کشور به کار خواهد گرفت.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/649

افزودن دیدگاه جدید