گویی ایران عجله ای برای توسعه بندر چابهار ندارد

شناسه خبر: 
170206346
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
روزنامه تایمز هند از سوی چند مقام دولتی که نخواستند نام هایشان فاش شود، گزارش داده است که دولت هند از سال ۲۰۱۵ میلادی مبلغ 235 میلیون دلار را در بودجه خود برای توسعه بندر چابهار ایران لحاظ کرده است و قرار بود اولین قسط آن به مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار تحویل داده شود، اما ایران هنوز درخواست رسمی برای دریافت این خط اعتباری ارائه نداده است.

این گزارش می افزاید که بدون درخواست رسمی دولت ایران، امکان آزاد شدن این وجه وجود ندارد و تهران به رغم چندین بار تذکر بانک صادرات و واردات هند هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است.

ایران و هند قرارداد توسعه بندر چابهار در پایان ماه می 2015 امضا کردند و بر اساس این قرارداد، بانک صادرات و واردات هند باید خط اعتبار ۱۵۰ میلیون دلاری برای ایران باز کند. یک خط اعتباری دیگر نیز به مبلغ ۸۵ میلیون دلار بعداز آن برای توسعه دو لنگرگاه در این بندر میان دو کشور امضا شد.

بندر چابهار، هم برای ایران و هم هند، پروژه ای استراتژیک حساب می شود. این بندر به عنوان رقیب بندر گوادر پاکستان تعریف شده است. دو بندر به فاصله ۸۰ کیلومتری همدیگر قرار دارند و عرصه ای برای رقابت ایران و پاکستان برای تبدیل شدن به چهارراه ترانزیتی منطقه هستند. همزمان با قرارداد ایران و هند، چین و پاکستان نیز یک قرارداد ۴۶ میلیارد دلاری شامل توسعه بندر گوادر را امضا کردند که این پروژه سال گذشته با سرمایه گذاری های کلان چین در پاکستان گشایش یافته است، اما به گفته منابع هندی هیچ تحرک و عجله ای از سوی ایران وجود ندارد و بیگمان بدین ترتیب عرصه رقابت را به پاکستان خواهند باخت.

هند می خواهد با راه اندازی بندر چابهار، کالاهای خود را با دور زدن پاکستان به افغانستان و آسیای مرکزی ارسال کند. چین نیز همین هدف را از خاک پاکستان تعقیب می کند، اما مسیر ایران و دسترسی مناسب ایران به تمام کشورهای جنوبی آسیای میانه شرایط جغرافیایی بهتری را برای هند نسبت به چین در اختیار این کشور و ایران قرار می دهد.

روزنامه تایمز هند از قول مقام های هند نوشت که دهلی نو به ایران گفته که آماده است چهار ماه بعد از درخواست رسمی ایران، خط اعتباری ۱۵۰ میلیون دلاری را باز کند، اما ایران هنوز درخواستی برای آن نداده است.بندر چابهار توسط دولت ایران به طور رسمی به عنوان یک منطقه آزاد تجاری و صنعتی معرفی شده است. با توجه به وضعیت منطقه آزاد تجاری، اهمیت بندر چابهار در تجارت بین‌المللی نیز افزایش یافته است.

هنوز مقام های ایران واکنشی نسبت به این ادعای هند نشان نداده اند که چرا تاکنون برای دریافت خط اعتباری ۲۳۵ میلیون دلاری هند اقدامی انجام نداده اند.

تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقاوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/346

افزودن دیدگاه جدید