گلایه‌‌ سفیر روسیه در تهران بابت خرید بویینگ

شناسه خبر: 
170416501
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
سفیر روسیه در تهران می‌گوید که کشورش انتظار داشت ایران به جای بویینگ، سوخو بخرد.
گلایه‌‌ سفیر روسیه در تهران بابت خرید بویینگ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

لوان جاگاریان در گفت‌وگو با شرق با بیان اینکه ما برای فروش سوخو سوپرجت ١٠٠ اعلام آمادگی کردیم و اگر طرف ایرانی هم مایل باشد مشکلی نخواهد بود، تصریح کرد: طرف ایراني ترجیح می‌دهد بویینگ، ایرباس یا ATR بخرد. ما خیلی به لغوشدن تحریم‌ها علیه ایران کمک کرده‌ایم و انتظار داشتیم که ایران به جای خرید از کشورهای تحریم‌کننده از کشورهایی که کمک کردند تحریم‌ها لغو شود، خرید کند.

وی افزود: ما از مقامات عالی‌رتبه ایران شنیده‌ایم که هیچ ‌وقت کسانی را که در دوران دشوار تحریم کنارشان بودند فراموش نمی‌کنند. اکنون امیدواریم که فراموش نکرده باشند که روسیه و چین در آن دوران کنار ایران بودند و تحریم‌ها را محکوم می‌کردند.

نکته ای که سفیر روسیه به آن اشاره ای نکرده اند، توان رقابت و رعایت استانداردهای بین المللی مسافر و هواپیما در هواپیماهای روسی و چینی است و ایشان اشاره نکرده اند که این هواپیماها از نظر موتور و برخی موارد طراحی آمریکایی دارند و این بیانگر استاندارد بودن هواپیماها غربی نسبت به هواپیماهای روسی و چینی است.

هیچ کشوری در دنیا حاضر نمی شود مردمش را بر پایه منافع سیاسی، فدای منفعت های خاص سیاسی و اقتصادی سایر کشورها، نماید و این امر در خود روسیه نیز مشهود است. بهترین پاسخ برای ایشان این است که چرا شرکت های روسی اقدام به استفاده از سوخو نمی نمایند؟

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/501

افزودن دیدگاه جدید