گشت های دروازه ای، عملکرد ناوگان باری را رصد می کنند

شناسه خبر: 
171107922
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: گروه های گشت کنترل دروازه ای عملکرد رانندگان و شرکت های حمل بار را رصد می کنند.
گشت های دروازه ای، عملکرد ناوگان باری را رصد می کنند- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

علی اصغر بدیعی مقدم اظهار داشت: این گروه ها با همکاری پلیس راه بر عملکرد شرکت های حمل بار و رانندگان نظارت داشته و در تلاش هستند تا ازبروز تخلف جلوگیری شود.

بدیعی مقدم افزود: گشت های کنترل اسناد، یا همان گروه های کنترل دروازه ای، در سطح استان فعال هستند و بر وضعیت حمل و  نقل بار در سطح جاده های استان نظارت و تحت کنترل دارند.

وی تصریح کرد: این گروه ها به صورت تصادفی، ناوگان عمومی باری را متوقف و نسبت به کنترل اسناد مربوط به راننده و یا بار اقدام می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: کارت هوشمند، کارت سلامت  رانندگان و کارت معاینه فنی خودرو از جمله اسنادی است که توسط گروه های کنترل دروازه ای استان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: این گشت ها همچنین کار کنترل و تطبیق بار حمل شده با بارنامه را بر عهده دارند و به نوعی با انجام این راستی آزمایی ها، درتلاش هستند تا از تخلف های احتمالی و حمل بار بدون بارنامه و یا جابه جایی کالای قاچاق جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: تخلف های مربوط به رانندگان درکمیسیون ماده 11 و تخلفات مربوط به شرکت های حمل و نقل در کمیسیون ماده 12 مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: گروه های ما به صورت تصادفی در محل پلیس راه استقرار می یابند و تخلفات احتمالی در بخش حمل بار توسط ناوگان عمومی را رصد می کنند.

وی با بیان اینکه امسال 15 دوره کنترل دوره ای توسط گروه های گشت ما انجام شده است گفت: حمل بار بدون بارنامه، بی توجهی به مهار ايمن بار، بازديد نشدن و كنترل نکردن موارد از سوی مدير فنی و حمل كالای قاچاق از جمله تخلف های رانندگان است.

تهیه کننده خبر: 
زهرا نودهي
سرچشمه خبر: 
روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي خراسان شمالي
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/922

افزودن دیدگاه جدید