گرد و خاک راه آهن ایران

شناسه خبر: 
170721700
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
پس از سروصدای فراوان ایران در خرید های هوشمندانه و توانمند در عرصه هوایی، پس از برجام، اکنون نوبت به راه آهن سرتاسری ایران در دوشاخه ترابری و مسافری است که کانون توجه سازندگان انواع تجهیزات ریلی در جهان قرار گیرد.
گرد و خاک راه آهن ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

توانگرانی همچو فرانسه، آلمان، ژاپن،کره، چین، ایتالیا و... اکنون در تهران رفت و آمد می کنند تا با بررسی مسیرها و تجهیزات مورد نیاز، اقدام به قیمت دهی و تلاش برای عقد قرارداد با ایران نمایند.

در حالیکه کشور چین در سالهای اخیر رشد خیلی خوبی در زمینه ریلی و قطارهای برقی سریع السیر و باری داشته است، و به دلیل روابط بسیار نزدیک با تهران، بیشترین شانس را در ساخت راه آهن در ایران داشته است اما این شانس این بار نصیب ایتالیایی ها گشت. بنا بر گزارش های خبری، خط راه آهن پرسرعت بین قم و اراک که سرعت قطار در آن به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد توسط شرکت‌های ایتالیایی ساخته می‌شود.

عباس نظری مدیرکل امور بین‌الملل راه آهن گفته است: خط سریع‌السیر قم - اراک به طول ۱۱۷ کیلومتر به وسیله ایتالیایی‌ها ساخته می‌شود و قرارداد احداث این پروژه بصورت فاینانس است. منابع مالی ساخت پروژه خط سریع‌السیر قم – اراک ۸۵ درصد بصورت خارجی و تنها ۱۵ درصد از منابع داخلی تأمین می‌شود. سرمایه‌گذاری مورد پیش‌بینی این پروژه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است و از این میزان یک میلیارد دلار برای احداث خط و ۲۰۰ میلیون دلار برای تأمین ناوگان هزینه خواهد شد.

طرح های راه آهن ایران به سرمایه ای بیش از ۱۵ میلیارد دلار نیاز دارد.

از اصلی‌ترین برنامه های راه آهن ایران  باید به برقی کردن برخی خطوط و پر سرعت شدن برخی خطوط دیگر اشاره کرد. برقی شدن مسیر تهران مشهد از جمله این موارد است. مسیر قم اراک هم که قرار است توسط شرکت‌های ایتالیایی انجام شودبخشی از مسیر منشعب شده از مسیر تهران اصفهان است.بیشتر لکوموتیوهای راه آهن ایران شامل لکوموتیوهای دیزل الکتریک هستند چرا که خطوط ریلی ایران به غیر از چند خط محدود، برقی نیست.

انواع لکوموتیوهای مورد استفاده در ناوگان کشش راه آهن ایران تا سال ۱۳۳۶با لکوموتیوهای بخار تأمین می‌شد و نخستین لکوموتیوهای دیزل از سال ۱۳۳۶ وارد ناوگان راه آهن ایران شدند و در حال حاضر لکوموتیوهای دیزل الکتریک ساخت شرکت جنرال موتور آمریکا، لکوموتیوهای مانوری دیزل الکتریک هیتاچی و لوکوموتیوهای دیزل الکتریک جنرال الکتریک ساخت کانادا و لکوموتیوهای دیزل الکتریک آلستوم درحال بهره برداری در ایران هستند که سن برخی از این لوکوموتیوها بالای ۴۰ سال است.

اکثر خطوط ریلی ایران قدیمی است و امکان تردد قطارهای سرعت بالا در آن امکان‌پذیر نیست. همکاری بین شرکت راه آهن ایرانو شرکت تالس در زمینه محور پرسرعت تهران-قم-اصفهان، ایجاد چارچوب همکاری بین شرکت راه آهن و شرکت زیمنس در زمینه سیگنالینگ و همچنین یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت راه آهن و شرکت زیمنس در زمینه ارتقای سرعت محور قطار تهران ـ تبریز هم دقیقاً برای بر طرف کردن این ضعف‌ها در حال پیگیری هستند.

خط ریلی بین چابهار تا مرز افغاستان ورشت تا آستارا از اصلی‌ترین خطوط در حال انجام در ایران است.

تهیه کننده خبر: 
مینا خانلری
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/700

افزودن دیدگاه جدید