کشتی سازی دوو کره جنوبی برنده مناقصه کشتی سازی در ایران

شناسه خبر: 
161231263
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت مهندسی دریایی دوو که مخفف آن می شود DSME و شرکت کشتی سازی دوو کره جنوبی ( دومین شرکت بزرگ کشتی سازی در جهان) اعلان کرده است که در یک مناقصه برای ساخت یک مرکز ساخت کشتی در ایران برنده مناقصه شده است.

برپایه اعلان شرکت دوو، این قرار داد با سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) وابسته به وزارت صنایع و معادن و تجارت در ایران منعقد شده است که بر اساس آن شرکتی مشترک بین ایران و شرکت دوو در جهت طراحی، مهندسی و ساخت کشتی های مورد نیاز ایران ایجاد می شود و شرکت کشتی سازی دوو اقدام به ساخت سایت کشتی سازی در ایران خواهد نمود.

این شرکت پیشتر اعلان کرده بود که برنامه ای کلی برای در اختیار گرفتن بازار کشتی سازی ایران دارد. طرف کره ای به جز اینکه طرف ایرانی خواستار ایجاد فاینانس از سوی دولت کره جنوبی بوده است، هیچ اظهار نظر بیشتری در مورد این قرارداد نکرده است.

شرکت دوو درحالی اقدام به امضای این قرارداد نموده است که پیشتر بازار ایران را جزو بازار خود بر می شمارد و سفارش های سکوی های نفتی و نفت کش های گوناگونی را از ایران دریافت می کرده است، اما ماه گذشته خبر انعقاد قرارداد با رقیب دیگر این شرکت در کره جنوبی یعنی شرکت هیوندایی، برای ساخت 10 کشتی عظیم الجثه، برای ایران این شرکت را شوکه نموده است.

تهیه کننده خبر: 
مانی رستگار
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/263

افزودن دیدگاه جدید