پیوستن همدان به خط آهن سراسری

شناسه خبر: 
170430529
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
عملیات ریل گذاری راه‌آهن تهران- همدان به شهر همدان رسید.
پیوستن همدان به خط آهن سراسری - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

قراراست این خط آهن با حضور ریاست جمهور ایران افتتاح شود.خیراله خادمی درباره پایان عملیات ریل‌گذاری این شبکه خط ‌آهن گفت:‌ با پایان عملیات ریل گذاری، همدان به عنوان اولین استان قول داده شده برای اتصال به شبکه ریلی کشور در سال 1396 به خط ‌آهن سراسری ایران متصل شد و چهار استان دیگر که پیشتر وعده داده شده بود نیز به ترتیب اولویت به شبکه وصل خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از این خط ‌آهن را موجب کوتاه شدن مسیر سفر بین همدان و پایتخت دانست و خاطرنشان کرد: با کاهش 30 کیلومتری مسیر، طول زملنی سفر از تهران به شهر همدان به دو ساعت کاهش می‌یابد که موجب رونق گردشگری، حمل بار واشتغال‌زایی و... می‌شود.

خادمی در خصوص ساختمان‌ ایستگاه همدان گفت: در راستای در تا در بودن شبکه ریلی، ساختمان مسافری همدان به داخل شهر منتقل خواهد شد و تا پایان عملیات اجرایی آن ایستگاه موقت مسافری که در مجاورت ایستگاه برای سرویس دهی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل ایران طول کل این مسیر را 264 کیلومتر اعلام کرد و گفت: راه آهن تهران-همدان  به صورت یک خطه با سرعت 160 کیلومتر برای مسافری و 120 کیلومتر برای بار طراحی شده است که پیش‌بینی می‌شود افزایش ظرفیت حمل و نقل مسافر را تا 2 میلیون نفر و کالا را تا 4 میلیون تن در سال اول داشته باشد.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/529

افزودن دیدگاه جدید