پیشی گرفتن ریلی ها در ساخت کریدور شمال به جنوب

شناسه خبر: 
170304410
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
بر پایه توافقات صورت گرفته میان دولت ایران و آذربایجان برای اتصال ریلی دو کشور به یکدیگر فرایند ریل گذاری خط راه آهن مرزی دو کشور از سوی ایران به طور رسمی آغاز شد.
پیشی گرفتن ریلی ها در ساخت کریدور شمال به جنوب -پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اتصال شبکه ریلی ایران به کشورهای همسایه  از اهداف ایران بوده که دولت یازدهم به طور رسمی و جدی پیگیر آن شده است. قراردادهایی مانند اتصال شبکه ریلی ایران به افغانستان و عراق، آغاز به کار رسمی مرز دوم ریلی با ترکمستان و انجام مذاکراتی برای اتصال به خط ریلی ارمنستان بخشی از برنامه‌ریزی‌هایی بوده که در این حوزه از سوی وزارت راه و شهرسازی پیگیری شده است.

آذربایجان که در مسیر ترانزیتی بین شرق اروپا و آسیای میانه قرار گرفته می تواند با یک برنامه‌ریزی‌های بلندمدت شبکه ریلی ایران را به اروپای غربی متصل کند. نهایی شدن اتصال ریلی به آذربایجان، از یک سو نیاز به تکمیل شبکه داخلی را سبب می شود و دولت می بایست قزوین را به رشت و سپس آستارا متصل کند که می‌توان امیدوار بود تا پیش از پایان دولت یازدهم رشت به شبکه ریلی ایران وصل گردد سپس خط آهن ریلی به  آستارا و در نهایت به بندر انزلی نیز متصل شود.

اتصال شبکه راه آهن ایران به آذربایجان با ساخت یک پل ریلی میان آستارای ایران و آستارای آذربایجان انجام می‌شود و بناست در این چارچوب آذربایجان ۸.۵ کیلومتر راه آهن خود را به مرز ایران برساند و ایران نیز ۲.۵ کیلومتر از خط راه آهن از پل ریلی مشترک تا پایانه آستارا بسازد.

 فرماندار آستارا  اظهار کرده که ریل گذاری حدود  ۲.۵ کیلومتر از خط آهن مشترک وارد فاز اجرایی شده است. طبق اعلام ایشان حدود ششصد متر از ریل‌های مد نظر آماده هستند و با توجه به تامین اعتبارات لازم می‌توان انتظار داشت با ساخت دو کیلومتر  باقی مانده امکان اتصال ریلی با همسایه شمالی کشور بوجود آید.

باآغاز به کار این خط کریدور شمال به جنوب که سالهاست سودای و آوای آن به گوش می رسد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و تا امکان ترانزیت محموله‌های باری از هند و دیگر  کشورهای همسایه ایران به آذربایجان و اروپا ممکن شود، البته این کریدور گام نهایی خود را زمانی بر می‌دارد که حد فاصل رشت تا آستارا نیز ریل گذاری شود که این موضوع با توجه به اعلام آمادگی کشور آذربایجان با اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری این کشور  برای این مسیر در آینده نزدیک ممکن خواهد بود.

باید در نظر داشت هند نیز با سرمایه گذاری در بندرچابهار نیم نگاهی به بازار آسیای میانه و حتا اروپای شرقی دارد.

تهیه کننده خبر: 
نیوشا مطهری
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/410

افزودن دیدگاه جدید