ورود اولین کشتی کانتینری از کشور هند به بندر چابهار

شناسه خبر: 
170601607
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش هایی از فاز جدید بندر چابهار به بهره برداری رسیده و اولین کشتی کانتینری از هند وارد چابهار شده است.
ورود اولین کشتی کانتینری از کشور هند به بندر چابهار - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با اشاره به اینکه تمام تجهیزات در بندر چابهار مستقر شده، گفت: بندر چابهار آماده گشایش است و ما منتظر اعلام آمادگی ریاست جمهوری و وزارت خارجه برای بهره برداری هستیم.
وی درادامه افزود: به دلیل موقعیت استراتژیک بندرچابهار تمامی مقامات سیاسی کشورهای حوزه این بندر علاقه مند به حضور در این مراسم هستند، بنابراین باید این موضوع از طریق وزارت‌خارجه پیگیری و بلافاصله بعد از اعلام آمادگی وزارت خارجه، مراسم افتتاح در بندر چابهار برگزار می‌شود.

سعید نژاد با اشاره به اینکه بهره برداری از بندرچابهار موکول به برگزاری مراسم نشده، گفت: بخش هایی از فاز جدید بندر چابهار به بهره برداری رسیده و اولین کشتی کانتینری از هند وارد چابهار شده است. این سخنان در حالی زده می شود که کشور هند و مطبوعات آن هنوز واکنشی در مورد ورود کشتی کانتینری هند به ایران نشان نداده اند، در حالیکه پیشتر هندی ها به دلیلی رقابت با پاکستان، گزارش های هفته به هفته در مورد بندر چابهاردر مطبوعاتشان انعکاس می یافت.

ایشان یادآور شدند: ظرفیت این کشتی کانتینری بیش از ظرفیت های قبلی بوده و در حال حاضر در فاز جدید، تعدادی کشتی، بار جابه جا می‌کنند.معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اپراتور جدید بندر چابهار گفت: فرآیند تعیین اپراتور بسیار طولانی شده و در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران درخواست داده‌ و برخی نیز مستقر شده اند اما ما اعلام آمادگی کرده ایم و سرمایه گذاران نیز در این خصوص مهلت خواسته اند.

وی یادآور شد: ما در تلاش هستیم که به شرایط قبل تحریم برسیم و ورود کالاهای کانتینری به آن معناست که کالاهای سرمایه ای و واسطه ای بیشتر وارد کشور شده است.

تهیه کننده خبر: 
بهروز پیررسا
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/607

افزودن دیدگاه جدید