واگن های ساخت داخل ایران، عصای دست راه آهن کنونی ایران

شناسه خبر: 
161226257
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
شش دستگاه واگن ساخت شرکت واگن پارس اراک به شرکت ریل ترابر سبا تحویل و وارد ناوگان ریلی ایران شد.

مدیر عامل شرکت ریل ترابر سبا با اعلام این خبر گفت: پیش از این نیز ١٠ دستگاه واگن تحویل داده شده و باقی مانده این واگن‌ها نیز تا پایان بهمن ماه امسال ساخته و آماده بهره برداری می‌شود.

فخاری با اعلام اینکه تحویل این تعداد واگن طی سه ماه، یک رکورد در ناوگان ریلی کشور است؛ افزود: این واگن‌ها از نوع درجه یک چهار تخته و دارای سرعت ١۶٠ کیلومتر در ساعت أست و از سیستم‌های صوتی و تصویری، موقعیت یابGPS، وای فأی (WiFi) و فراخوان مهماندار برخوردار است. فخاری گفت: هر یک از واگن‌های تحویلی، ١٠ کوپه چهار تخته و ۴٠ نفر ظرفیت دارد که با ورود آن‌ها، سالانه بیش از ٢٠٠ هزار صندلی، به ظرفیت ناوگان ریلی کشور افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: این واگن‌ها دارای کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی ریلی است و به همت کارگران و مهندسان داخلی در شرکت واگن پارس تولید شده است.شرکت ریل ترابر سبا، با در اختیار داشتن ١١۴ دستگاه واگن مسافری با میانگین عمر ٩ سال، سالانه حدود یک میلیون مسافر را در شبکه ریلی کشور، جابجا می‌کند.

شرکت واگن پارس ایران، با ساخت و دریافت استاندارد بین المللی در ساخت واگن های کلاس راه آهن ایران، در حاضر تقریبن تأمین کنند نیاز راه آهن کنونی ایران است اما با توجه به تصمیم مقامات ایران و خرید های آنها در بخش هوایی و دریایی، آنها می بایست برای همگونی سرعت و در صورت نیاز کیفیت، اقدام به ارتقای سیستم راه آهن و ریلی ایران نمایند و بهتر است این حرکت دراز مدت نخست با وارد کردن دانش روز و فناوری در ساخت واگن های قطارهای نسل جدید به داخل ایران باشد. امری که بدون شک با حضور مهندسین توانگر و مبتکر ایرانی قابل انجام است.

تهیه کننده خبر: 
سیامک سام
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/257

افزودن دیدگاه جدید