نشست مشترک تفلیس تحرکی در مسیر کریدور خلیج فارس ـ دریای سیاه

شناسه خبر: 
170607625
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
نشست ویژه ای به منظور چگونگی فعال سازی کریدور خلیج فارس ـ دریای سیاه با حضور روسای راه آهن جمهوری اسلامی ایران، گرجستان و جمهوری آذربایجان، به میزبانی راه آهن گرجستان در تفلیس برگزار شد.
نشست مشترک تفلیس تحرکی در مسیر کریدور خلیج فارس ـ دریای سیاه - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در پایان این نشست در مراسمی سند توافقنامه میان  محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس راه آهن ایران،  بختادزه رئیس راه آهن گرجستان و قربانف رئیس راه آهن آذربایجان امضا شد. در ان نشست پس از گفت‌وگو و تبادل نظر پیرامون ابعاد مختلف فنی، اقتصادی و هماهنگ سازی جهت تسهیل انتقال کالا، طرفین بر همکاری و اجرای برنامه های مشترک سه کشور و عملیاتی کردن سریع کریدور تاکید کردند.

 سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس  راه آهن کشورمان، در این نشست بر اهمیت استفاده هماهنگ و برنامه‌ریزی شده از  توانمندی‌های موجود سه کشور جهت فعال نمودن کریدور خلیج فارس - دریای سیاه تأکید نمود و  ضرورت توسعه زیرساخت ها در مراحل بعدی این طرح بین المللی را خاطرنشان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی کشورمان گفت: با بهره‌برداری از کریدور، نه تنها سه کشور مشارکت کننده بلکه تمامی کشورهای مسیر و کشورهایی که قصد یافت بازارهای نوین دارند و شرکت هایی که از آن استفاده می کنند، از منافع ناشی ازکاهش هزینه ها و تسریع در انتقال بار بهره مند خواهند شد.

محمد زاده پیشنهاد  کرد که جهت هماهنگی بیشتر میان طرفین و تسریع امور ، اتاق مشترکی در تهران تاسیس شود که با استقبال نمایندگان آذری و گرجی روبرو شد.

همچنین تعیین  تعرفه‌ها و  انتقال کالا به وسیله خطوط ریلی و جاده‌ای در مسیر اروپا به خلیج فارس و سپس به هند و بالعکس، از محورهای مذاکرات روسای دولت‌ها در رویدادهای اخیر بوده و به عنوان اولویت اصلی کشور های منطقه مبدل شده است.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/625

افزودن دیدگاه جدید