نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی درایران

شناسه خبر: 
171116940
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
منطقه پیام اولین نقطه تلاقی شبکه ریلی کشور با فرودگاه ها است و این امر یک مزیت بی نظیر برای منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود.
نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی درایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

دبیرکل ترانزیت کالا و امور گمرکی شرکت خدمات هوایی پیام استان البرز اعلام کرد که با اتصال راه آهن به فرودگاه پیام البرز نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی ، ریلی و هوایی کشور در این مجموعه تاسیس می شود .

محمدرضا واعظی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه اتصال نخستین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری که جزء برنامه های بیست گانه توسعه ای شرکت است ، اظهار داشت : طرح اولیه اتصال منطقه ویژه اقتصادی پیام به شبکه ریلی در اوایل سال ۹۶ به راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارسال شد . پس از بررسی های اقتصادی اولیه از سوی آن شرکت، موافقت اولیه با اجرای این پروژه صورت و در نهایت، پروژه مطالعات و تهیه طرح توجیهی شرکت به مشاور سپرده شده است .

واعظی پور با اشاره به برنامه زمانبندی پروژه اتصال اولین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود طرح توجیهی این پروژه تا پایان آذرماه نهایی و یکی از ۳ مسیر پیشنهادی به تصویب کارشناسان شرکت راه آهن برسد .امیدواریم مراحل انتخاب مشاور جهت طراحی پروژه و انتخاب پیمانکار طرح تا پایان سال جاری محقق و پروژه در نیمه اول سال ۹۷ عملیاتی شود که با اتصال این راه آهن به فرودگاه اولین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی ، ریلی و هوایی کشور در این منطقه نیز راه اندازی می شود .

مدیرکل ترانزیت کالا و امورگمرکی شرکت خدمات هوایی پیام با اشاره به مزیت های اجرای این طرح گفت : منطقه پیام اولین نقطه تلاقی شبکه ریلی کشور با فرودگاه ها است و این امر یک مزیت بی نظیر برای منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می شود .

واعظی پور ضمن تاکید بر این نکته که حمل و نقل ریلی ایمن ترین نوع حمل بار در کشور محسوب می شود افزود : با ایجاد این مسیر شاهد رشد چشمگیر فعالیت و سرمایه گذاری به ویژه در حوزه صنایع ICT و دانش بنیان در منطقه پیام خواهیم بود .

سرچشمه خبر: 
پرتال اطلاعات تخصصی صنعت حمل و نقل
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/940

افزودن دیدگاه جدید