نخستین ایرباس ایران‌ایر آماده تحویل است

شناسه خبر: 
161122208
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
نخستین هواپیمای ایرباس ایران‌ایر که مدل ۳۲۱ است پس از موفقیت در پرواز آزمایشی و نهایی خود در هامبورگ آلمان، تا پایان سال میلادی در صورت پرداخت نقدی به ایران‌ایر تحویل داده می‌شود.

شرکت ایرباس اعلام کرده است که مجوز ۱۷ ایرباس را برای فروش به ایران دریافت کرده است البته هنوز منتظر مجوز باقی هواپیماها از سوی آمریکاست. براساس مجوز دولت آمریکا شرکت ایرباس در فاز نخست ۱۷ فروند هواپیما به ایران می‌فروشد.

ایرباس اعلام کرده تا پایان سال میلادی نخستین فروند، در صورت پرداخت نقدی تحویل ایران‌ایر می‌شود. این مدل یک فروند ایرباس ۳۲۱ است که مراحل نهایی تست خود را در هامبورگ آلمان پشت سر گذاشته است.این هواپیما در کلاس‌های مختلف بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ نفر مسافر را می‌تواند حمل کند.ایرباس اعلام کرده موتور استفاده شده در این مدل که ساخت شرکت معروف پرت اند ویتنی آمریکاست ۲۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به مدل‌های قبلی دارد. این مدل هواپیما در دو کلاس پروازی تا ۱۵۰ مسافر ظرفیت دارد. این هواپیما با یک بار سوخت‌گیری تا شش هزار کیلومتر برد پروازی دارد که علاوه بر مراکز استان‌ها و کشورهای همسایه ایران، پروازهای کم‌شمار اروپایی ایران‌ایر را هم می‌تواند پوشش دهد. قیمت این هواپیما ۹۰ میلیون یورو است.

بزرگ‌ترین مشکل ایران پیدا کردن بانکی برای خرید لیزینگی باقی هواپیماهاست. در صورت برطرف شدن مشکل ایران‌ایر برای خرید لیزینگی و یافتن بانکی که این کار را انجام دهد و مجوز های مالی لازم را از دولت ایالات متحده اخذ کند ایران‌ایر می‌تواند چهار فروند دیگر را به صورت لیزینگی دریافت کند در غیر اینصورت این شرکت باید پول این چهار هواپیما را هم نقدی پرداخت کند.

۳۰ تا ۴۰ درصد از کل نیاز صنعت هوایی ایران به هواپیماهای پهن‌پیکر مربوط می‌شود که اگر قیمت را در کنار عواملی مانند برد، تعداد صندلی و آشنایی خطوط هوایی ایران با ایرباس قرار دهیم، بهترین گزینه برای خرید در کلاس هواپیماهای پهن‌پیکر در ایران، ایرباس اِی۳۳۰ است. ایرباس اِی۳۳۰ قادر به حمل ۳۳۰ مسافر در دو کلاس پروازی است و قیمت ۲۱۱ میلیون یورویی دارد؛ این مدل از نظر برد پروازی ۱۱ هزار کیلومتر برد دارد.

مدل نئو جدید ترین مدل ایرباس ۳۳۰ است که تولید آن از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است. قیمت سری ۹۰۰ نئو ۲۳۹ میلیون یورو است. این هواپیما قادر به حمل ۴۰۰ مسافر است و ۱۲ هزار کیلومتر برد پروازی دارد.

ایران برای خرید این چهار مدل در مجموع باید بیش از ۸۰۰ میلیون یورو به ایرباس پرداخت کند که در صورتی که مجوز تامین مالی خرید این هواپیماها توسط دولت آمریکا صادر نشود و ایران نتواند بانکی را برای لیزینگ این هواپیماها پیدا کند ایران‌ایر باید این پول را بصورت نقدی پرداخت کند. عددی که شاید برای شرکت ایران‌ایر تامینش بسیار مشکل باشد.شرکت ایران‌ایر هم اکنون گذشته از مشکل شدید مالی تمام پرواز های دوربرد خود را هم از دست داده است.

این شرکت با زمین‌گیر شدن هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ خود، تمامی‌پروازهای دوربردش را به طور موقت تعطیل کرده است؛ در حالی‌که تا چند سال پیش حتی پروازهایی تا آمریکای لاتین داشت، در سال‌های اخیر به تدریج پروازهای دوربرد خود را کم کرده است. در همین راستا ابتدا این شرکت پرواز ژاپن خود را متوقف کرد و پس از آن پروزاهای این شرکت به مالزی و چین هم متوقف شدند.

این در حالی است که کشورهای شرق آسیا بخصوص چین و مالزی بیشترین مسافران پروازهای خارجی دوربرد به سمت ایران را دارند. هم اکنون بخشی از این حمل نقل را شرکت ماهان و بخش دیگری را هم شرکت‌های چینی و شرکت ایر آسیا برعهده گرفته‌اند. ایران ایر تا چندی پیش چهار فروند هواپیما ۷۴۷ داشت که این چهار هواپیما به دلیل عمر بالا از سرویس خارج شده‌اند. گویا از این تعداد ۷۴۷ تنها یک فروند یعنی مدل اس پی قادر است پس از چند ماه تعمیرات اساسی به ناوگان ایران‌ایر بازگردد تا آن زمان پرواز های ایران‌ایر به چین و مالزی متوقف خواهد بود.

ایران‌ایر اگر بتواند بحث تامین مالی خرید چهار فروند ایرباس ۳۳۰ را حل کند و اگر بر سر تحویل این هواپیماها مشکل جدیدی پیش نیاید، تحویل این چهار فروند دوباره سبب جریان یافتن پروازهای دوربرد این شرکت می‌شود. زمان تحویل چهار مدل پهن پیکر ایرباس ۳۳۰ برای شش ماه اول سال ۲۰۱۷ میلادی در نظر گرفته شده است.

تهیه کننده خبر: 
مانی رستگار
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/208

افزودن دیدگاه جدید