میتسوبیشی های پرنده در آسمان ایران

شناسه خبر: 
170424518
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
بنا بر گفته مقامات ایرانی، ایران ظرف ده سال اینده به 500 فروند هواپیمای گوناگون برای مسیرهای کوتاه برد، میان برد و بلند برد نیازمند است.
 میتسوبیشی های پرنده در آسمان ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

پس از قرارداد های هواپیماهای پهن پیکر با بزرگان هواپیماسازی دنیا مانند بوئینگ و ایرباس که مناسب برای مسیرهای بسیار طولانی هستند، ایران ایر با هواپیمایی ATR برای پوشش مناسب فرودگاه های شهرهای کوچک قرارداد خود را امضا کرد.

اما رقیبان این شرکت در داخل ایران نیز بی تحرک نبودند، هواپیمایی آسمان با سفارش هواپما به بوئینگ نشان داد در حال تبدیل به رقیبی برای هواپیمای ملی ایران است که امری خوشحال کننده است زیرا در بستر رقابت شرکت ها رشد می کنند.

حال آسمان برای آنکه بتواند در مسیرهای شهرهای کوچک نیز با ایران ایر رقابت نماید، پس از اخبار مربوط به مذاکره این شرکت برای خرید هواپیماهای سوخو 100 اکنون خبر گفتگوهای نهایی با هواپیماساز ژاپنی یعنی میتسوبیشی به گوش می رسد.
از سوی دیگر میتسوبیشی نیز علاقه زیادی دارد که در برنامه کلان نوسازی ناوگان ایران نقشی جدی ایفا کند و این علاقه دو طرفه می‌تواند در آینده به نهایی شدن قراردادی جدید منجر شود.

هواپیماهای میتسوبیشی میان برد و کوتاه برد هستند و مناسب مسیرهای داخلی و سازنده موتورهای هواپیماهای این شرکت، بزرگترین شرکت یکه تاز موتورهای نوین هواپیما در آمریکا یعنی پرت اند ویتنی می باشد. پرت اند ویتنی سازنده بیشتر مدل های موتور و قطعات حساس موتورهای هواپیماسازی بوئینگ، ایرباس و البته سوخو 100 روسیه می باشد. بتری موتورهای این شرکت مصرف بهینه سوخت و نگهداری و خدمات ارزان آست. 

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/518

افزودن دیدگاه جدید