موافقت ایران و پاکستان برای برقراری پروازهای مستقیم

شناسه خبر: 
170115294
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
پاکستان و ایران موافقت کردند با ایجاد پروازهای مستقیم میان تهران و اسلام آباد، همکاری دو جانبه در صنعت هواپیمایی و حمل و نقل را افزایش دهند.

به نقل از پایگاه خبری نیوزاینترنشنال پاکستان، این مسئله در دیداری میان مهدی هنردوست، سفیر ایران در پاکستان و مقامات هواپیمایی بلندپایه پاکستان در اسلام آباد مطرح شد.

سفیر ایران گفت: در این نشست دو طرف به تبادل نظرات درباره اجرای توافقنامه ها و آغاز پروازهای مستقیم میان تهران و اسلام آباد تا ژوئن سال جاری میلادی پرداختند.

مهدی هنردوست در این نشست گفت: ایران بازار بزرگی است و کالاهای پاکستان شهرت خوبی در این کشور دارند. تقاضای زیادی برای برنج باسماتی پاکستان در ایران وجود دارد.

وی در ادامه افزود: فرصتهای عظیمی برای بهبود روابط تجاری میان دو کشور وجود دارد و اکنون که تحریم‌ها از سوی قدرتهای جهانی رفع شده اند، پاکستان می‌تواند روی مشوقهای قابل توجهی که دولت ایران در بخشهایی مانند انرژی، دارویی، خودرو و فناوری اطلاعات عرضه می کند، سرمایه گذاری کند.

آصف خان دورانی، سفیر پاکستان در ایران اواخر دسامبر خواستار گسترش روابط تجاری میان ایران و پاکستان شده بود.

دورانی در طول دیداری در اتاق بازرگانی و صنعت لاهور گفته بود که زمینه فوق العاده ای برای تحکیم روابط اقتصادی و تجاری میان ایران و پاکستان وجود دارد. فرستاده اسلام آباد در تهران به پاکستان رفته بود تا توضیح دهد پتانسیلهای تجاری عظیمی برای بازرگانان پاکستانی در ایران وجود دارد.

رییس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان پیش از این برای افزایش حجم تجارت به پنج میلیارد دلار موافقت کرده اند.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/294

افزودن دیدگاه جدید