ممنوعیت داد و ستد فرآورده‌های نفتی با کردستان عراق توسط ایران

شناسه خبر: 
170930847
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایران طی بخشنامه‌ای اعلام کرد که «با توجه به تحولات اخیر منطقه»، تا اطلاع ثانوی هرگونه بارگیری فرآورده‌های نفتی شرکت‌های ایران از اقلیم کردستان عراق یا به آن منطقه ممنوع است.
ممنوعیت داد و ستد فرآورده‌های نفتی با کردستان عراق توسط ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این بخشنامه بطور کلی می گوید: با توجه به تحولات اخیر منطقه و اعلام مدیر کل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور مقتضی است به شرکت‌های حمل اعلام شود تا اطلاع ثانوی از بارگیری و حمل فرآورده‌های سوختی به اقلیم کردستان عراق خودداری به عمل آید.لازم است ذکر شود هرگونه عواقب اقدام در این زمینه متوجه شرکت مربوطه خواهد بود.
این بخشنامه پس از آن صادر می‌شود که در اقلیم کردستان عراق روز دوشنبه با مشارکت ۷۲ درصد واجدان شرایط، همه‌پرسی جدایی از عراق برگزار شد که طی آن ۹۲ درصد به جدایی رأی دادند. ایران همچنین به همراه دیگر شرکت‌های هوایی جهان اعلام کرد که به درخواست دولت مرکزی عراق از شامگاه جمعه تمامی پروازهای خود به فرودگاه اربیل را متوقف کرده‌است.
در همین حال با تصمیم ایران برای بستن مرزهای ترددی به کردستان عراق برخی از رانندگان ایرانی که در سمت عراق پشت درهای بسته مانده بودند با تلاش مسئولین و انجمن سراسری حمل و نقل ایران و پیگری روزانه در دو یا سه روز آینده به ایران وارد خواهند شد. مسئولین کردستان عراق ممانعتی ازخروج این رانندگان به عمل نیاورده اند و به گفته آنها از نظر امنیتی امکان تردد به کامیون ها داده نشده است.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/847

افزودن دیدگاه جدید