مشوق ها، تحریم شکن هستند

شناسه خبر: 
1810141290
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
با توجه به تحریم هایی که زمزمه های آغاز آن از 13 آبان شنیده می شود و سایه آن بر روی صنعت کشتیرانی و بالطبع حمل و نقل بین المللی سنگینی می کند، می توان با ترفند هایی تا حدودی این معضلات را کاهش داد که درادامه به برخی آنها اشاره می کنیم.
مشوق ها، تحریم شکن هستند- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
  1. کاهش هزینه THC برای ترانزیت و واردات: کاهش این هزینه کشتیرانی های کوچک و تازه پای شرقی را به سمت بندرایران می کشاند ودررقابت قیمت ترانزیتی می توانند چالش ساز برای شرکت های کشتیرانی بزرگ باشند که اکنون ناچار به برگزیدن بندرگاههای دورتر در کشورهای همسایه باشند.
  2. پذیرش دریافت وجوه بندری و ترانزیتی در کشورمبدا: در این راه شعبه های بانکی ایرانی در کشورهای دیگر می توانند هزینه های بندرگاهی و ترانزیتی را دریافت با دادن رسید دارای بارکد و با ارسال تصویر آن به نماینده شرکت حمل خارجی به شرکت داخلی و اسکن بارکد بانک در مبدا با بارکدخوانهای تصویری مبلغ دریافت شده و اجازه حمل صورت گیرد.
  3. کاهش هزینه های برق کانتینرهای یخچالی: با توجه به صادر کننده و دست بالا بودن ایران در تولید برق منطقه می توان با کاهش هزینه نگهداری کانتینر یخجالی و تخفیف در هزینه برق، نسبت به افزایش رفت و آمد کانتینرهای یخچالی بخصوص برای کشورهای عراق و افغانستان امیدوار بود.
  4. افزایش بازه انبارداری بدون هزینه: درصورت کاهش مبلغ و روزهای انبارداری در بندرگاهها ایران می تواند بازرگانان را با استفاده از بنادر خود تشویق نماید.
  5. 24 ساعته کردن خدمات بندرگاهی: با شبانه روزی کردن خدمات بندرگاهی و حتا دریافت کانتینرهای خالی برگشتی در شب، این مشوق سبب می شود خطوط کشتیرانی دریافت به موقع کانتینرهای خود را در زمان مناسب متصور شوند و بر روی آنها برنامه ریزی کنند.
  6. خریداری کردن ماشین آلات نوین شستشوی کانتینر: با ارائه سرویس شستشوی زیر قیمت کانتیتر با دستگاههای جدید و نیروی حرفه ای و البته مدیر منابع آب، می تواند شرکت های کشتیرانی را تشویق به استفاده از بندرگاههای ایران و سپس استفاده از سرویس های ارزان جانبی نمود که انگیزش استفاده از بندرگاه را رشد دهد.
  7. کاهش روند زمانی گمرکات: گمرکات محل کاهش فرآنید ترانزیت و صادرات و واردات در همه کشورهاست و همه کشورها سعی دارند با کاهش بوروکراسی اداری این روند را مطمئن تر و سریعتر نمایند تا کسیر های مواصلاتی آنها بیشتر مورد استفاده واقع شود.
تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقاوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1290

افزودن دیدگاه جدید