قیمت بنزین پروازهای باری 4 برابر پروازهای مسافری

شناسه خبر: 
171221997
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: گرانی قیمت سوخت هواپیماهای باربری به نسبت پروازهای مسافری مانعی بزرگ در مسیر توسعه صادرات محصولات ساخت ایران است.
قیمت بنزین پروازهای باری 4 برابر پروازهای مسافری - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

سعید زرندی با اشاره به جلسه مشترک با رئیس کمیسون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار کرد: درابتدای  این جلسه اطلاعاتی در راستای فعالیت و  طرح‌های توسعه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ارائه شده است.
وی ادامه داد :استفاده از ظرفیت فرودگاه جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است .
زرندی با اشاره به دفن روزانه 1700 تن زباله در اراضی منطقه ویژه اقتصادی و  فرودگاه پیام گفت: این موضوع به عنوان چالشی جدی در حوزه محیط زیست مطرح شده است .
رئیس منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان این موضوع به عنوان یک دغدغه در حوزه کشاورزی افزود: قرار شد این مسئله با قید فوریت و در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی به خارج از مرزهای ایران در مجلس پیگیری شود.
زرندی با اشاره به قیمت 4 برابری سوخت هواپیماهای باربری نسبت به هواپیماهای مسافربری خاطرنشان کرد: در زمینه حمل و نقل هوایی امکانات فراوانی فراهم است، اما گرانی سوخت پروازهای کارگو سبب شده که صادرات از مبدا ایران تقریبا به حالت تعلیق در بیاید و مانع از درآمد زایی در این حوزه شود.
وی در ادامه با تاکید بر تصویب کاهش قیمت سوخت هواپیماهای باربری در شورای عالی صادرات تصریح کرد: با توجه به اینکه این موضوع نیاز به تایید سازمان مدیریت و اعلام هیئت دولت دارد، هنوز اتفاقی در خصوص کاهش هزینه سوخت هواپیماهای باربری صورت نگرفته است.
 زرندی ادامه داد : با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حال حاضر پروازهای واردات بار به صورت هفتگی در فرودگاه پیام صورت می‌گیرد.
وی گفت : تاسیس بزرگ ترین شهر ICT خاورمیانه و حضور شرکت های بزرگ بین المللی در منطقه ویژه اقتصادی پیام هم از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/997

افزودن دیدگاه جدید