قرارداد ساخت ٣ هزار واگن تا پایان امسال نهایی می شود

شناسه خبر: 
161002152
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن قرارداد ساخت سه هزار واگن تا پایان امسال خبر داد.محسن پورسیدآقایی امروز (یکشنبه، ١١ مهرماه) در مراسم امضای قرارداد اجرای طرح توسعه حمل و نقل ریلی بار و مسافر با اعلام این خبر افزود: هم اکنون قرارداد ٤٠٠ واگن امضا شده است و تا پایان امسال قرارداد ساخت سه هزار واگن دیگر نهایی می شود.
واگن

وی افزود: این میزان سهمی بسزا در افزایش و جابجایی بار و مسافر از طریق ناوگان ریلی داشته است. پورسیدآقایی با اشاره به این که سهم حمل و نقل ریلی برای نخستین بار در ٢٠ سال گذشته و در سال ٩٤ از کل حمل و نقل کشور فراتر رفته است، یادآور شد: سهم حمل و نقل ریلی بار از ١٠,٥ درصد در سالهای ٩٣ و ٩٤ به ١١.٨ درصد رسید.

مدیرعامل شرکت راه آهن، رشد سالانه حمل و نقل ریلی را در سه سال اخیر سالانه حدود هفت درصد عنوان کرد و گفت: افزایش سهم حمل و نقل ریلی در مقایسه با کل حمل و نقل کشور مدیون جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و کاهش تعرفه راه آهن است.

وی با بیان این که قیمت حمل و نقل ریلی در سه سال گذشته به اندازه تورم رشد نداشته است، افزود: نرخ حمل و نقل ریلی در مواردی کاهنده بوده است و برخی خدمات همچنان با نرخ سال ٩٢ ارائه می شود.

قرارداد اجرای طرح توسعه حمل و نقل ریلی بار و مسافر امروز و با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی امضا شد.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/152

افزودن دیدگاه جدید