قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار -گرگان- اینچه‌ برون در حال نهایی شدن است

شناسه خبر: 
170614645
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن گفت: قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار-گرگان- اینچه‌ برون با طرف روس در حال نهایی شدن است.
قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار -گرگان- اینچه‌ برون در حال نهایی شدن است- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مازیار یزدانی با اعلام این خبر افزود: با انعقاد قرارداد بین طرفین امیدواریم مسائل اجرایی با سرعت بالا در دست اقدام قرار گیرد.

وی افزود: مبلغ قرارداد برقی‌ سازی راه‌آهن گرمسار-گرگان- اینچه‌ برون به طول 430 کیلومتر به ارزش 1.2 میلیارد یورو و مدت آن 4 ساله است و منابع مالی آن به‌ صورت فاینانس کم‌ بهره از محل منابع روسی تأمین می‌شود.

یزدانی خاطرنشان کرد: به دنبال استفاده از روش‌های مکانیزه برای کاهش زمان عملیات اجرایی هستیم. این روش‌ها شامل برداشت اطلاعات و قرار گرفتن آن در دست مشاور و تدوین راه‌کارها از جانب آن‌ها می‌شود.

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه شرکت راه‌آهن رسالت‌های بزرگی در حوزه بار و مسافر دارد، تصریح کرد: معاونت فنی بزرگترین پشتیبان شبکه ریلی کشور است. از این رو در راستای اتصال به مراکز بار  هدف گذاری بزرگی صورت گرفته است که با ایجاد خطوط فرعی راه‌آهن می تواند به این مراکز متصل شود. همچنین کاهش تصادفات در جاده‌ها و مصرف سوخت قرار است با استفاده از حمل‌ونقل ریلی کاهش یابد و از طرفی نوع زندگی در شهرها بر مبنای حمل‌ونقل ریلی تغییر کند.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/645

افزودن دیدگاه جدید