صنعت حمل و نقل در بودجه سال آینده

شناسه خبر: 
1812261316
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
طبق اطلاعات ارائه شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، وزارت راه و شهرسازی به همراه سازمان‌های زیر مجموعه خود حدودا هشت هزار و ۳۸۱ میلیارد تومان بودجه خواهند گرفت. این درحالی است که بودجه سازمان‌های حمل و نقل هوایی کشور اعم از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی و شرکت شهر فرودگاهی امام رقمی حدود ۱۵۲ میلیارد تومان است.
صنعت حمل و نقل در بودجه سال آینده- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

از این مقدار بیش از هفت هزار میلیارد تومان برای بودجه ریلی‌ و جاده‌ای و ۱۵۲ میلیارد و ۵۷۹ میلیون تومان برای بودجه حمل و نقل هوایی ایران در نظر گرفته شده است. این بودجه در شرایطی است که ایران برای توسعه فرودگاه‌ها وهواپیماهای خود نیاز به فعالیت‌های گسترده‌ای دارد؛ چرا که خطوط هوایی ایران با افزایش سن ناوگان هوایی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. شرکت ایران‌ایر در این میان برای بازگشت به حالت عملیاتی عادی، نیاز به حداقل ۵۰ هواپیمای جدید دارد.
این تعداد هواپیما در حالی برآورد می شود که هر هواپیمای نو به‌طور میانگین بالای ۱۰۰ میلیون دلار قیمت دارد.ایران ایر حتا اگر بخواهد هواپیماهای دست دوم با ساعت کاری مناسب هم بخرد باید بطور متوسط برای هر فروند بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار هزینه کند و این در حالی است که آکاهیم تحریم‌های آمریکا علیه ایران دوباره اجرایی شده‌اند و خرید هواپیمای نو از شرکت‌های اصلی هواپیماسازی با تردیدهای مختلفی روبه‌رو است.​
در زمین زیر ساخت ها باید اعتراف کرد که بسیاری از فرودگاه‌های ایران از جمله فرودگاه‌های تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و شیراز نیاز به بهسازی و طرح‌های توسعه‌ای دارند و این درحالی است که این بودجه ها کفاف یک تا سه فرودگاه را از نظر توسعه بیشتر تأمین نمی کند در بودجه سال آینده حتا بودجه شرکت شهر فرودگاهی امام نیز از شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال جاری به پنج میلیارد تومان در سال آینده کاهش یافته است و این بیانگر ناامیدی دولت در طرح های توسعه هوایی در این صنعت می باشد.. بودجه سازمان هواپیمایی کشوری در سال ۱۳۹۸ رقمی حدود ۹۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، درحالی که‌این اعتبار برای سال گذشته حدود ۱۰۸ میلیارد تومان بود. شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دیگر دستگاه زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است که در سال جاری بودجه‌ای دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی داشت و در سال آتی بودجه‌ای ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی دارد.
گفتنی است؛ برای مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی ایران نیز بودجه‌ای معادل ۱۸ میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان لحاظ شده است.
شوربختانه مشکل حمل و نقل ایران به بخش هوایی ختم نمی شود. ایران با چالش های فراوانی در زمینه ریلی و جاده ای دارد. بخش ریلی و جاده‌ای هم ایران نیاز به سرمایه‌گذاری‌های عظیم داخلی و خارجی دارد.
هم‌اکنون ایران درصدد توسعه شبکه راه‌آهن خود به ۲۵ هزار کیلومتر از ۱۰ هزار کیلومتر فعلی است و هفت هزار و پانصد کیلومتر آن در دست ساخت است. بر اساس آخرین ارزیابی‌های انجام‌شده، ایران برای توسعه حمل و نقل ریلی به حدود ۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.
بودجه حمل و نقل ایران در بخش ریلی و جاده‌ای برای سازمان‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی اعم از بودجه شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل، شرکت سهامی راه آهن ایران و سازمان راهدای و حمل و نقل جاده‌ای حدود هفت هزارمیلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
بودجه شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل کشور که به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های عمرانی کشور فعالیت می‌کند در سال ۱۳۹۸ حدود چهار هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که نسبت به بودجه دو هزار و ۳۷۴ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۷ رشدی بیش از ۴۲ درصدی دارد.
برای شرکت سهامی راه آهن ایران نیز در سال آتی بودجه‌ای معادل ۱۳۹۸ میلیارد تومانی لحاظ شده است که ‌این رقم در بودجه سال جاری ۱۵۸۲ میلیارد تومان محاسبه شد.​
سازمان راهدای و حمل و نقل جاده‌ای نیز در سال جاری بودجه‌ای دو هزار میلیارد تومانی داشت و در سال آینده بودجه‌ای هزار و ۶۹۲ میلیارد تومانی خواهد داشت.
حال حاضر از ۳۶ هزار کیلومترمربعی که به‌عنوان جاده‌های جریانی کشور هستند، ۱۷ هزار کیلومتر به ‌صورت بزرگراه و ۲۴۰۰ کیلومتر به ‌صورت آزادراه است. بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی ۱۶ تا ۱۷ هزار کیلومتر دیگر آزادراه و بزرگراه لازم است، تا جوابگوی نیازهای فعلی ایران باشد.
با توصیف بودجه بالا، فقط و فقط یک وزیر کارکشته در زمینه حمل و نقل و مدیریت حمل و نقل نیاز است که تعادلی برقرار نماید تا علاوه بر حفظ داشته ها و بهشازی و ترمیم آنها بتوان نیم نگاهی به توسعه نیز داشت. به هر صورت بودجه زیر ساخت ها خبرهای خوبی را نشان نمی دهد، اما در این میان می توان امید به جذب سرمایه هندی ها به بندرچابهار و راه آهن ایران و افغانستان بود که شاید تعادلی در زمینه کارکرد کرسی وزارت مشکن و راه و شهرسازی در عرصه حمل و نقل از خود بروز دهد.
جالب است که بودجه سعی کرده است وارد عرصه دریایی و نوسازی کشتی ها و بندرگاهها نشده است، گویی تحریم ها را پذیرفته است.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1316

افزودن دیدگاه جدید