صدور فاکتور الکترونیکی در گمرک

شناسه خبر: 
170526596
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
در راستای تکمیل هوشمندسازی امور گمرکی، گمرک ایران امکان ورود اطلاعات فاکتور در پنجره واحد تجارت فرامرزی را ایجاد کرد.
صدور فاکتور الکترونیکی در گمرک - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

با الکترونیکی شدن فاکتور، قابلیت صحت سنجی و تقاطع گیری اطلاعات در این سیستم به وجود آمده و امکان تشخیص هر گونه عدم تطبیق در اسناد وجود دارد.

 در این روش دیگر لازم نیست اسناد کاغذی مربوط به فاکتور در سامانه بارگذاری شود و تمامی اظهارکنندگان باید در بخش اسناد ضمیمه، اطلاعات فاکتور (شماره و تاریخ فاکتور، پیش فاکتور، نام خریدار، نام فروشنده، اطلاعات شرکت حمل، اطلاعات بیمه، صاحب کالا و شماره اعتبار اسنادی و نوع معامله) را به صورت مجزا وارد سامانه کنند.

نکته مثبت این روش ثبت اطلاعات این است که در سامانه امکان کنترل و تطبیق اسناد ایجاد شده و به مانند گذشته تطبیق اسناد زمان بر و طولانی نیست. اظهارکننده می‌تواند در هنگام ورود اطلاعات از صحت اطلاعات مطلع شود و با هوشمند سازی امکان خطای انسانی در ثبت اعداد و ارقام کاهش می‌یابد. از سوی دیگر، سنجش مغایرت‌ها برای گمرک به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

لازم به ذکر است که در هنگام تکمیل مشخصات خریدار (BUYER) باید اطلاعاتی از قبیل: نام، ایمیل، وب سایت، شماره تلفن، نام کشور و شهر و آدرس ثبت شود. اطلاعات فوق در خصوص فروشنده (SELLER) نیز به این ترتیب است.

در هنگام ثبت اطلاعات باید کرایه حمل مشخص شود و برای تکمیل اطلاعات بیمه شماره بیمه نامه و نوع آن لازم است. مشخصات صاحب کالا نیز به مانند مشخصات فروشنده و خریدار است. در ثبت شماره اعتبار اسنادی و نوع معامله (TERM OF PAYMENT) باید نوع معامله یعنی نحوه انتقال ارز، نوع ارز، شماره اعتبار اسنادی در فاکتور الکترونیک وارد شود.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/596

افزودن دیدگاه جدید