شروع درخشش ستاره خلیج فارس

شناسه خبر: 
170501534
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
بنزین و مشکلات زیست محیطی و کمبود آن وارائه بنزین با کیفیت نازل خاطرات بسیار ناخوشایندی در دوره تحریم ها در ذهن ایرانیان برجای گذاشته است.
شروع درخشش ستاره خلیج فارس - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه

ایران بعنوان یکی ازبزرگترین دارندگان منابع گاز و نفت در دوران تحریم قادر به تأمین مصرف داخلی خود نبود و هنگامی به فکر ساخت پالایشگاه تولید بنزین در سال 1385 افتاد که در حال مقابله با قدرت های جهانی بر سر مسئله هسته ای بود، و تحریم های اعمالی در وسط پروژه مذکور، این پروژه را تقریبن زمین گیر کرد.

ایران در دوران تحریم تنها اقدام به نگهداری از سرمایه گذاریهای صورت گرفته در پروژه، می کرد تا اینکه برجام بین ایران و قدرتهای جهانی رخ داد. ایران که اززمان تحریم پی به مشکل بسیار چالش برانگیز تأمین بنزین با خبر بود با سرعت این پروژه را پیگیری کرد و با افتتاح این پالایشگاه ایران به خودکفایی و در زمان هایی خاص توان صادرات بنزین پیدا می کند. راه‌اندازی فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ١٢ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ٤ به تولید بنزین ایران اضافه می کند.

با راه اندازی کامل این پالایشگاه روزانه ٣٦٠ هزار بشکه معیانات گازی از طریق خط لوله از عسلویه به این پالایشگاه منتقل خواهد شد و بدین ترتیب روزانه٣٦  میلیون لیتر بنزین، ١٤ میلیون لیتر گازوییل و سه میلیون و ٣٧٠ هزار لیتر سوخت جت به میزان تولید فرآورده های نفتی کشور اضافه می شود.

پالایشگاه میعانات گازی خلیج‌فارس بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین کشور است که با بهره‌برداری کامل آن معادل، ٥٥ درصد مجموع تولید سایر پالایشگاه‌های کشور می‌تواند بنزین تولید کند تا مجموع تولید بنزین کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر در روز برسد.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/534

افزودن دیدگاه جدید