شتاب توسعه حمل و نقل ریلی مطلوب است

شناسه خبر: 
170208350
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: خوشبختانه شتاب توسعه حمل و نقل ریلی در دولت تدبیر و امید مطلوب است.

سعید محمدزاده در مراسم افتتاح ترمینال مسافری راه‌آهن زنجان با اشاره به اینکه زحمات زیادی تا به امروز در راستای توسعه حمل و نقل ریلی کشور کشیده شده است، افزود: خوشبختانه با حمایت‌های مقام معظم رهبری در خصوص توسعه ریل در کشور و نیز توسعه حمل و نقل ریلی، موارد بسیار خوبی برای توسعه این بخش دیده شده است که امیدواریم بعد از تصویب شورای نگهبان در طی پنج سال آینده شاهد توسعه روزافزون حمل و نقل ریلی در کشور باشیم.

وی با یادآوری اینکه از جمله موضوعات مهم، مسئله توسعه حمل و نقل ریلی، بحث دوخطه کردن مسیرهایی است که به کلان‌شهرها منتهی می‌شود، تصریح کرد: این مهم با جدیت زیاد آغاز شده؛ چرا که توسعه حمل و نقل ریلی، از اولویت‌های این دولت بوده و امروز شاهد تحقق یکی از این دستاوردها در زنجان بوده‌ایم.

این مسئول با اشاره به اینکه بر مبنای همین تفکر بنا بر این است که حتما راه‌آهن بتواند محور خدمت به شهر و شهروندان باشد، ادامه داد: دستور وزیر راه و شهرسازی این بوده که علاوه بر توجه به موضوع قطارهای حومه‌ای و خطوط حومه‌ای، پرداختن به ایستگاه‌هایی که به مردم خدمات بدهند نیز در اولویت برنامه‌ها باشد و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح یکی از این ایستگاه‌ها در زنجان هستیم.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی امروز بازدیدی از شرکت ایریکو واقع در ابهر خواهد داشت، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم امسال ۱۸ ریل‌باس را به ناوگان حمل و نقل ریلی اضافه کنیم.

به گفته محمدزاده، با راه‌اندازی خط دوم راه‌آهن زنجان ـ تهران در سال آینده، زمان سیر تهران به زنجان به کمتر از سه ساعت خواهد رسید.
در این مراسم، مدیرکل راه و شهرسازی استان و مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب کشور به ارایه گزارش پرداختند.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/350

افزودن دیدگاه جدید