سهم حمل و نقل ریلی کشور در جابجایی بار اندک است

شناسه خبر: 
1712231000
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: سهم حمل و نقل ریلی کشور در جابجایی بار اندک است.
سهم حمل و نقل ریلی کشور در جابجایی بار اندک است - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

داوود کشاورزیان درمراسم بزرگداشت روز ملی راهداری و حمل و نقل که در ارومیه برگزارشد افزود:  بیش از ۹۰درصد جابجایی ها در کشور از طریق جاده ها انجام می شود در حالی که در کشورهای پیشرفته حمل و نقل ریلی سهم بالایی دارد که نشان می دهد سهم حمل و نقل ریلی ما درجابجایی بار کمتر است.

وی بااشاره به ابلاغ آیین نامه تاسیس شرکت حمل و نقل  کالا تصریح کرد: با توجه به درخواست انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالا،باوجود تعلیق ۶ماهه ابلاغ آیین نامه تاسیس شرکت حمل ونقل کالا اخیرا درسال۹۶این آیین نامه ابلاغ شد.

وی به دونکته اصلی در آیین نامه جدید اشاره کرد و گفت: شرایط تاسیس تعاونی متناسب باساختار تعاونی وارائه تاسیسات به صورت استیجاری از جمله نکات اصلی آیین نامه جدید است .

کشاورزیان در خصوص اهمیت آذربایجان غربی اظهار کرد: آذربایجان غربی به دلیل داشتن ۵پایانه مرزی فعال و هم مرزی با ۳کشور،و وجود بیشترین شرکت های بین المللی در بخش مسافر و کالا از لحاظ حمل ونقل و نگهداری راهها استان مهمی است.

وی در خصوص وضعیت پایانه ها استان گفت:در سال جاری اعتباراتی برای احداث پایانه های استان هزینه شده است و امسال بجز پلدشت در همه پایانه ها پروژه عمرانی داریم که با تکمیل این پروژه ها فعالیت های مرزی رونق می گیرد.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1000

افزودن دیدگاه جدید